Dlaczego Luke Shaw rozegrał 45 minut z Southampton?

theweek.co.uk

Luke Show rozegrał niesamowite 45 minut w 22. kolejce Premier League, w której piłkarze Manchesteru United zmierzyli się z Southampton.

25-letni obrońca zaliczył dwie asysty w znaczącym stopniu wpływając na ostateczny wynik rywalizacji 9:0. Jeszcze nie tak dawno taka sytuacja podkreśliłaby kiepską sytuację piłkarza w drużynie, ale po wejściu na jeszcze wyższy poziom Shaw stał się jedną z kluczowych postaci na Old Trafford.

Reprezentant Anglii jest jednym z najlepszych obrońców w lidze, co może przybliżyć go do powołania na najbliższe mistrzostwa. Ole Gunnar Solskjaer skomentował sytuację swojego podopiecznego oraz powód dokonania zmiany:

– Grał naprawdę dobrze. Oczywiście mamy Alexa Tellesa, który potrafi dobrze kryć i prowadzić grę. Z Lukiem, intensywnością, szybkim bieganiem poczuliśmy przestrzeń, która pojawia się. W drugiej połowie został zmieniony, ponieważ nie chcieliśmy ryzykować. Było kilku piłkarzy, których chciałem wprowadzić. Chcieliśmy Anthony’ego Martiala, Donny’ego Van de Beeka, czy Dana Jamesa.

– Po prostu cieszymy się grą. Sprowadzenie Tellesa miało na celu podbudowę mentalną całej drużyny i lekką modyfikację taktyki. Między innymi to dzięki niemu Luke Shaw prezentuje aktualny poziom.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *