Diego Godin odchodzi z Atletico Madryt

Po dziewięciu latach w drużynie z Madrytu kończy się pewna epoka. Z klubem pożegna się Diego Godin

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

To o czym spekulowało się od dłuższego czasu stanie się faktem. Po zakończeniu sezonu z Atletico odejdzie kapitan i jedna z ikon klubu z Wanda Metropolitano – Urugwajczyk Diego Godin. Swoją karierę prawdopodobnie będzie kontynuował we Włoszech.

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej urugwajski obrońca klubu ze stolicy Madrytu oficjalnie ogłosił, że wraz z końcem sezonu odejdzie z zespołu.

“Atletico stało się moją rodziną, klubem oraz domem i dlatego trudno się żegnać. Wspaniale się tutaj bawiłem i chciałem wszystkim bardzo podziękować”- oznajmił na spotkaniu z hiszpańskimi dziennikarzami Godin.

33 – letni obrońca do Atletico trafił w 2010 roku z innego hiszpańskiego zespołu – Villarreal. Z miejsca stał się pewnym punktem swojej nowej drużyny, a także jednym z najlepszych środkowych obrońców ostatnich lat. Z drużyną prowadzoną przez Diego Simeone, Godin dwukrotnie zagrał w finale Ligi Mistrzów, której nie udało się zdobyć. Wywalczył natomiast mistrzostwo Hiszpanii i dwa razy wygrał Ligę Europy.

Wiele wskazuję na to, że Urugwajczyk swoją karierę będzie prowadził na półwyspie Apenińskim, a konkretnie w Interze Mediolan. Według doniesień prasowych w Mediolanie czeka na niego dwuletni kontrakt z zarobkami w wysokości około 6 mln euro za sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi