Dick Advocaat wraca na ławkę trenerską

express.co.uk

Sparta Rotterdam za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o zatrudnieniu 70-latka.

Ostatnio Advocaat na ławce trenerskiej zasiadł pod koniec listopada tego roku, prowadząc reprezentację Holandii. Dwa tygodnie wcześniej poinformował o swoim odejściu ze sztabu szkoleniowego. „Nie wiem, co będę robić w przyszłości. Czy będę pracować w klubie? Nie wiem. Teraz skupiam się na najbliższych zadaniach, a potem zobaczymy, jaką drogą pójdę. Nigdy nie mówię nigdy” – zaznaczał wtedy Holender.

Jak widać, nie mógł zbyt długo wytrzymać bez futbolu, gdyż to właśnie dziś, w pierwszy dzień Świąt został ogłoszony nowym menadżerem Sparty Rotterdam. Drużyna z zachodniej Holandii po 18. kolejkach Eredivisie zajmuje ostatnią lokatę. Tydzień temu z klubem pożegnał się Alex Pastoor, który De Kasteelheren prowadził od stycznia 2015 roku.

Misję ratowania Sparty, Advocaat rozpocznie dopiero 16. stycznia, więc będzie miał ponad 3 tygodnie na przygotowanie drużyny do wyjścia z kryzysu. Do bezpiecznej lokaty ekipa z Delfshaven potrzebuje 5 punktów, a na korzyść Holendra działa także fakt, iż rozegrali o jeden mecz mniej, niż reszta drużyn.

 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.