Dick Advocaat wraca na ławkę trenerską

express.co.uk

Sparta Rotterdam za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o zatrudnieniu 70-latka.

Ostatnio Advocaat na ławce trenerskiej zasiadł pod koniec listopada tego roku, prowadząc reprezentację Holandii. Dwa tygodnie wcześniej poinformował o swoim odejściu ze sztabu szkoleniowego. “Nie wiem, co będę robić w przyszłości. Czy będę pracować w klubie? Nie wiem. Teraz skupiam się na najbliższych zadaniach, a potem zobaczymy, jaką drogą pójdę. Nigdy nie mówię nigdy” – zaznaczał wtedy Holender.

Jak widać, nie mógł zbyt długo wytrzymać bez futbolu, gdyż to właśnie dziś, w pierwszy dzień Świąt został ogłoszony nowym menadżerem Sparty Rotterdam. Drużyna z zachodniej Holandii po 18. kolejkach Eredivisie zajmuje ostatnią lokatę. Tydzień temu z klubem pożegnał się Alex Pastoor, który De Kasteelheren prowadził od stycznia 2015 roku.

Misję ratowania Sparty, Advocaat rozpocznie dopiero 16. stycznia, więc będzie miał ponad 3 tygodnie na przygotowanie drużyny do wyjścia z kryzysu. Do bezpiecznej lokaty ekipa z Delfshaven potrzebuje 5 punktów, a na korzyść Holendra działa także fakt, iż rozegrali o jeden mecz mniej, niż reszta drużyn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi