Di Maria: Jestem szczęśliwy w PSG, ale chcę grać więcej

Skrzydłowy aktualnego lidera Ligue 1 po wygranym środowym spotkaniu Coupe de la Ligue ze Strasbourgiem (4:2), odniósł się do swojej sytuacji w paryskim zespole.

29-letni zawodnik w ligowych rozgrywkach dziesięciokrotnie wyszedł w pierwszym składzie wicemistrza Francji. Wraz z przybyciem do zespołu Neymara oraz Kyliana Mbappe, jego szanse gry od pierwszej minuty uległy diametralnej zmianie. Po zdobyciu bramki ze Strasbourgiem – czwartej we wszystkich rozgrywkach – Argentyńczyk potwierdza, że jest gotowy grać zdecydowanie częściej.

Jestem szczęśliwy w Paryżu. Chciałbym grać znacznie więcej, ale jestem wdzięczny za szanse, które dostaję, w których udowadniam, że jestem gotowy do występowania od pierwszej minuty. Robię to, co w mojej mocy, aby pokazać, że chcę być podstawowym zawodnikiem drużyny – przyznał w pomeczowej rozmowie Angel Di Maria.

Skrzydłowy, który w przeszłości był piłkarzem Benfiki Lizbona, Realu Madryt czy Manchesteru United, od przybycia do paryskiego zespołu w 2015 roku, zdobył sześć trofeów i wydaje się być gotowy, aby pomóc drużynie w ważnych spotkaniach. Łącznie w obecnym sezonie zagrał w 18 spotkaniach, strzelił cztery bramki oraz zanotował pięć asyst.

Źródło: ligue1.com