Derby County otrzymało kolejny cios. Klub Jóźwiaka i Bielika w katastrofalnej sytuacji

Derby County zostało ukarane przez English Football League (EFL) odjęciem 12 punktów w tabeli Championship. To oczywiście niejedyne kłopoty klubu, w którym występuje dwóch Polaków – Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik.

Derby County od dłuższego czasu zmaga się z wielkimi problemami. Klub niedawno otrzymał grzywnę w wysokości 100 tysięcy euro. Wszystkiemu winne były oszustwa finansowe, jakich się tam dopuszczano w latach 2015-2018. Dodatkowo na “Baranach” ciąży zakaz transferowy.

Ekipa z Pride Park Stadium była w ostatnich latach fatalnie zarządzana. Czarę goryczy przelała pandemia koronawirusa, która dobiła klub w strefie funduszy. Według niektórych doniesień Derby zadłużone jest na kwotę 50 milionów funtów. Właściciel Mel Morris próbował odsprzedać część udziałów, jednak bezskutecznie.

W związku z narastającymi długami English Football League oficjalnie nałożyła na klub karę minus 12 punktów. Oznacza to, że po ośmiu kolejkach bieżącego sezonu Championship podopieczni legendarnego Wayne’a Rooneya zamykają tabelę ligi, mając na swoim koncie minus dwa punkty i tracą dziewięć oczek do bezpiecznego miejsca.

Biorąc pod uwagę widmo szybkiego bankructwa, Derby musiał objąć zarząd powierniczy, który tworzą Andrew Hosking, Carl Jackson i Andrew Andronikou. Są to dyrektorzy firmy “Quantuma”, zajmującej się doradztwem finansowym. Każdy klub, który w Anglii trafi pod zarząd powierniczy, musi liczyć się z dużymi konsekwencjami.

“EFL może dziś potwierdzić, że zgodnie z regulaminem EFL, odliczenie 12 punktów zostało natychmiast zastosowane do sumy punktów Derby County Football Club w sezonie 2021/2022. Liga odbyła już rozmowy z powołanym w ostatnich dniach zarządem i będzie prowadziła z nim odpowiednie dyskusje, aby wspomóc klub w wychodzeniu z długów” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu EFL.

Przyszłość Derby County nie maluje się w jasnych barwach. Długi stale rosną, a wyjścia z sytuacji na razie nie widać. Zespół, w którym występuje Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik może wkrótce znaleźć się w jeszcze trudniejszym położeniu, bowiem kolejne kary nie są wykluczone.

Źródło: Derby County Football Club


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.