Demolka na The Hawthorns – Solidny Klich

W 16. kolejce Premier League na The Hawthorns zmierzyły się ze sobą drużyny, w których występują reprezentanci Polski.

West Brom 0-5 Leeds

Już na samym początku swoją dominację zaznaczyli goście, dzięki czemu po niespełna dziewięciu minutach objęli prowadzenie. Bramkę samobójczą zdobył Sawyers po niefortunnej interwencji. Od tego momentu gra West Brom się posypała, co wykorzystali goście. W 31. minucie bramkę dla żółto-niebieskich zdobył 28-letni obrońca, Alioski. Niespełna pięć minuty później wynik na tablicy zmienił się na 0-3 po trafieniu Harrisona. W tym przypadku asystę zanotował Bamford. Cztery minuty później było 0-4 po trafieniu Rodrigo, któremu asystował Mateusz Klich. Po pierwszej połowie nie mogliśmy nic pozytywnego powiedzieć na temat gry piłkarzy Allardyce’a. W 58. minucie Mateusz Klich został zmieniony przez Shackletona i napór Leeds wciąż się wzmagał. W 72. minucie po asyście Dallasa wynik spotkania ustalił Raphinha. Niestety Kamil Grosicki nie pojawił się na murawie.

West Brom: Johnstone, O’Shea, Ajayi, Furlong, Peltier, Sawyers, Phillips – Ivanovic (46) , Robinson, Gallagher, Diangana – Krovinovic (73), Grant – Pereira (61)

Leeds: Meslier, Ayling, Struijk, Alioski, Dallas, Phillips, Rodrigo – Hernandez (70), Harrison, Klich – Shackleton (58) , Raphinha – Costa (81) , Bamford