Dembele show, Barcelona wygrywa z Leganes

fcbarcelona.cat

Starcie Barcelony z Leganes śmiało można określić mianem typowego meczu ekipy Valverde z drużyną ze środka i dołu tabeli. Konserwatywny styl, momenty niepewności, ale koniec końców trzy punkty i utrzymanie przewagi nad resztą stawki. Duma Katalonii pokonuje zespół Mauricio Pellegrino 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Dembele, Suarez i Messi, dla przyjezdnych natomiast trafił Braithwaite.

Pierwszą połowę najtrafniej podsumuje określenie „Dembele show”. Francuz rozegrał wspaniałe trzy kwadranse, raz za razem ośmieszając obrońców Leganes, do tego dokładając jeszcze trafienie. W 32 minucie szarżujący Pique podał do Alenii, ten odegrał do Ousmane’a, który jeszcze poklepał z Albą i w stylu Leo Messiego umieścił piłkę w siatce. Barcelona w składzie lekko odmiennym niż zwykle może nie prezentowała wirtuozerskiego futbolu, ale spokojnie dowiozła prowadzenie do przerwy. Na wyróżnienie prócz Dembele zasługuje także Carles Alenia, który udanie wszedł w buty niezastąpionego do tej pory w lidze Ivana Rakiticia.

Po zmianie stron publiczność zgromadzona na Camp Nou nie doczekała się zmiany obrazu meczu. Barca miała piłkę i względną kontrolę, ale tylko do 57 minuty. Wtedy to Jordi Alba popełnił błąd, a Martin Braithwaite wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i ku zaskoczeniu kibiców pokonał Ter Stegena. Valverde nie zwlekał z reakcją na boiskowe wydarzenia wypuszczając do boju Messiego oraz Rakiticia. Kolejnym przykrym ciosem dla Blaugrany była kontuzja fenomenalnego dzisiejszego wieczora Dembele. Ex-skrzydłowy Borussii Dortmund zaliczył niefortunny poślizg i został zastąpiony przez Malcoma. Na szczęście dla sympatyków mistrzów Hiszpanii w dobrej formie wybiegł na murawę Leo Messi. Argentyńczyk popisał się pięknym strzałem z dystansu, który co prawda został obroniony przez Cuellara, ale z dobitką Suareza golkiper Leganes już sobie nie poradził. Przy trafieniu Urugwajczyka nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ Cuellar mocno ucierpiał w starciu z El Pistolero. Niemniej, sędzia nie dopatrzył się przewinienia i wskazał na środek boiska.

Wynik meczu ustalił w drugiej minucie (z, co ciekawe, doliczonych aż 7!) Leo Messi. Jordi Alba w tradycyjny dla siebie sposób wypatrzył najlepszego strzelca w historii Barcelony w polu karnym, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę powiększył swój dorobek snajperski w obecnej kampanii La Liga.

Barcelona vs. Leganes 3:1
Dembele 32’, Suarez 71’, Messi 90+2’ – Braithwaite 57’

Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Pique, Vermaelen, Alba; Alenia (64’ Messi), Busquets, Arthur (64’ Rakitić); Dembele (69’ Malcom), Suarez, Coutinho

Leganes: Cuellar; Nyom, Tarin, Omeruo, Siovas, Silva; Oscar (86’ El Zhar), Recio, Vesga (86’ Eraso); Braithwaite (78’ Santos), En Nesyri