Dembélé najlepszym Francuzem do lat 21

theguardian.com

Moussa Dembélé został uznany przez redakcję Téléfoot najbardziej obiecującym francuskim piłkarzem poniżej 21. roku życia w pierwszej edycji organizowanego przez nich plebiscytu.  

20-letni napastnik Celticu Glasgow przebojem wszedł na piłkarską scenę i już jest pożądany przez największe firmy w Europie. Francuz notuje bardzo udany sezon w barwach szkockiego klubu, w trakcie którego zagrał już w aż 32 spotkaniach i zdobył 17 bramek.

Wychowanek PSG został doceniony za swoją postawę w 2016 roku przez francuski Téléfoot, którego redaktorzy uznali go najbardziej obiecującym piłkarzem nad Sekwaną do 21. roku życia. Dembélé zdobył uznanie 37% głosujących i wyprzedził Adriena Rabiot z PSG oraz Ousmane Dembélé z Borussii Dortmund.

Czuję wielką radość z powodu tej nagrody i dziękuję wszystkich, którzy oddali na mnie głosy. Mam nadzieję, że dla mnie to pierwsze z wielu tego typu wyróżnień. Moim celem na teraz jest gra dla dorosłej reprezentacji mojego kraju, jednak wszystko przyjdzie w swoim czasie. Ciągle jestem młody i wiele jeszcze przede mną. Muszę skupić się na dalszej pracy, a reszta przyjdzie sama – powiedział po odebraniu nagrody Dembélé.

A tak przedstawia się czołowa dziesiątka plebiscytu:

1. Moussa Dembélé (Celtic Glasgow) – 37,1% głosów

2. Adrien Rabiot (Paris Saint-Germain) – 18,1%

3. Ousmane Dembélé (Borussia Dortmund) – 16,4%

4. Thomas Lemar (AS Monaco)

5. Kingsley Coman (Bayern Monachium)

6. Alban Lafont (Toulouse FC)

7. Wylan Cyprien (OGC Nice)

8. Anthony Martial (Manchester United)

9. Maxwel Cornet (Olympique Lyon)

10. Kylian Mbappé (AS Monaco)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *