Del Piero: Futbol potrzebuje ważnych zmian

solojuve.com

Alessandro Del Piero, który po zakończeniu kariery w 2015 roku zamieszkał w Los Angeles bacznie śledzi wydarzenie w swoim kraju. – Wszyscy doświadczamy czegoś, co zmieni nas na zawsze – twierdzi.

– Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest podobna do tej, którą widzieliśmy wcześniej we Włoszech, tyle że z kilkutygodniowym opóźnieniem. Najpierw nie doceniono problemu, potem nastąpił lęk, strach, ale także świadomość zachowania, które powinniśmy podjąć. Istotne jest poczucie odpowiedzialności – mówi Alessandro Del Piero na łamach “La Gazzetty dello Sport”. Sezon Serie A może ruszyć z początkiem czerwca, zaś kluby być może otrzymają zielone światło, by rozpocząć przygotowania do wyczerpującego okresu, który niebawem może nastąpić.

– Nie możemy przewidzieć, co się stanie w niedalekiej przyszłości, ponieważ jest to, co nas dotyka jest nieznane. Juventus Turyn ma ogromną przewagę ze względu na jakość piłkarzy, lecz nie można za coś oczywistego, żeby mogli być pewni Scudetto – dodaje legenda “Starej Damy”. – Musimy skorzystać z okazji, aby naprawdę mocno przemyśleć, w jaki sposób chcemy się rozwijać, co należy zmienić. Futbol oddalił się od kibiców. Często społeczeństwo ma zły obraz piłkarzy, przez co się odizolowujemy. Skupienie się na regulacji wizerunku i tradycji, to elementy, nad którymi musimy popracować – podsumował Del Piero.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.