Deklaracja United w sprawie Solskjaera

fot. twitter.com/manutd


Wydawałoby się, że posada Ole Gunnar Solskjaera trzyma się na włosku, jednak Ed Woodward zapewnia, że szkoleniowiec otrzyma potrzebne wsparcie.

Już niedługo miną dokładnie dwa lata odkąd Solskjaer przejął pierwszą drużynę Manchesteru United. Pierwotne plany zakładały, że Solskjaer będzie tymczasowym trenerem. Jednak po początkowych wynikach postanowiono całkowicie zaufać Norwegowi, którego pozycja ostatnio jest co jakiś czas podważana. Wszystko przez nie najlepsze wyniki zespołu z Old Trafford i jego nieregularność.

Zeszły sezon teoretycznie nie był takim złym. W końcu klub zakończył sezon w pierwszej czwórce ligi i zaszedł wysoko w FA Cup oraz Lidze Europy. Jednak teraz czarne chmury zebrały się nad szkoleniowcem przez kiepski start nowego sezonu. Dziewiąte miejsce w Premier League oraz potknięcia w Lidze Mistrzów, które mogą poskutkować przedwcześnie zakończoną przygodą z tymi rozgrywkami – to wszystko nie napawa optymizmem kibiców Czerwonych Diabłów.

Jednak Ole ma poparcie zarządu. Dyrektor wykonawczy jasno zaznaczył, że Norweg dostanie potrzebne wsparcie w styczniowym oknie transferowym. Oznacza to prawdopodobnie, że United nie ma w planach zrywać umowy z obecnym szkoleniowcem.

– “Jak podkreślałem od kwietnia tego roku, mamy zaufanie do Ole Gunnara Solskjaera i chcemy wzmacniać nasz skład, mając oczywiście na uwadze czas pandemii i fakt, że musimy być pod względem wydatków zdyscyplinowani” – zaznaczył Woodward.

–  “Myślę, że dotychczas sprostowaliśmy temu zadaniu i dokonaliśmy latem odpowiednich wzmocnień. Zamierzamy nadal kroczyć tą drogą, a nasze wsparcie dla Ole Gunnara Solskjaera nie ulega zmianie” – dodał Woodward.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.