Dayot Upamecano dołączy do Chelsea lub Manchesteru United?

Upamecano

Manchester United zamierza sprowadzić Dayota Upamecano z RB Lipsk.

Według brytyjskich mediów na początku bieżącego tygodnia z gwiazdą niemieckiej drużyny kontraktowały się takie drużyny, jak:
Chelsea oraz Bayern Monachium. Reprezentant Francji wyceniany jest na 55 milionów funtów. W 2017 roku Upamecano przeniósł się z Red Bull Salzburga do Lipska. Od momentu dołączenia do nowej drużyny zyskał reputację jednego z najbardziej utalentowanych obrońców w europejskiej piłce nożnej. W ostatnich miesiącach 22-latek łączony był z przenosinami do Manchesteru United. Szkoleniowiec ekipy z Old Trafford zamierza wzmocnić swoją linię obrony, więc planuje kilka wzmocnień.

Aktualnie Czerwone Diabły zajmują pierwsze miejsce w tabeli Premier League, ale Ole Gunnar Solskjaer widziałby u siebie 22-letniego Francuza. Pod koniec trwającego sezonu Dayot będzie mógł opuścić Lipsk za kwotę 38 milionów funtów. Według brytyjskich mediów Manchester United jest w stanie zaoferować 55 milionów za wspomnianego zawodnika.

Frank Lamprad został zwolniony przez Romana Abramovicha. Jego następcą ma zostać Tomas Tuchel, który jest wielkim zwolennikiem talentu Dayota, co mogłoby wpłynąć na przyszły transfer Francuza.

– Jestem pewien, że Manchester United nie podda się bez walki, ponieważ Upamecano byłby idealnym wzmocnieniem dla nich. Giganci Premier League tacy, jak Chelsea chcą odeprzeć konkurencję Bayernu Monachium, gdzie również widzieliby Dayota. – powiedział dziennikarz The Sun.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *