Dawid Kort nie trafi do Wieczystej. Pomocnik negocjuje z pierwszoligowcem

http://miedzlegnica.eu

Dawid Kort nie zostanie piłkarzem Wieczystej Kraków. 25-latek najprawdopodobniej zasili szeregi pierwszoligowej Odry Opole – poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

Dawid Kort przez ostatnie rok reprezentował barwy Miedzi Legnica. W minionym sezonie pierwszej ligi wystąpił w 13 spotkaniach. Strzelił 3 bramki i dołożył do tego dwie asysty. W czerwcu pomocnik został odsunięty od pierwszego zespołu przez byłego już trenera, Dominika Nowaka. Kort nie chcąc trenować z zespołem rezerw, doszedł do porozumienia z władzami klubu o przedterminowe rozwiązanie umowy. 25-latek jest wolnym zawodnikiem i szuka nowego pracodawcy.

Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, pozyskaniem pomocnika zainteresowana była Wieczysta Kraków. Klub, którego właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków – Wojciech Kwiecień, pragnie jak najszybciej awansować na poziom centralny. Aby cel ten zrealizować, niezbędne są wartościowe transferu. Do lidera krakowskiej ligi okręgowej trafili już dwaj byli reprezentanci Polski, Sławomir Peszko i Radosław Majewski oraz piłkarze z przeszłością w Ekstraklasie czy I lidze. Finalnie, obie strony nie doszły do porozumienia.

Zdaniem Tomasza Włodarczyka, Kort negocjuje warunki kontraktu indywidualnego z pierwszoligową Odrą Opole.

Źródło: Tomasz Włodarczyk, meczyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.