Dawid Kocyła podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock

fot. wisla-plock.pl

Dawid Kocyła przedłużył swoją umowę z Wisłą Płock. Nowy kontrakt 18-latka będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Kocyła trafił do Wisły z GKS-u Bełchatów w grudniu 2019 roku. Poprzednia obowiązywała do końca 2022 roku, lecz dziś została ona przedłużona o pół roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Teraz, po udanych występach w PKO BP Ekstraklasie, Polak jest postrzegany całkowicie inaczej niż na początku. Dzięki niemu trener Wisły Płock, Radosław Sobolewski nie musi martwić się o obsadę młodzieżowca.

Swój ekstraklasowy debiut zanotował w meczu przeciwko Pogoni Szczecin. Miało to miejsce w lutym tego roku. Poprzedni sezon, 18-latek może jak najbardziej zaliczyć do udanych. Zagrał on w 11 spotkaniach, do czego dołożył 3 trafienia. Był on jednym z jaśniejszych punktów Wisły w zeszłym sezonie.

W aktualnym sezonie PKO BP Ekstraklasy, młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał dwa spotkania, jednak nie zdołał on zdobyć żadnej bramki.

Zdecydowałem się podpisać nową umowę, bo czuję, że ten półroczny okres, który spędziłem od zimy dobrze zaowocował. Wszystko idzie po mojej myśli i podoba mi się to jak klub funkcjonuje. Podoba mi się cały plan na mnie, jak i na drużynę – powiedział Kocyła.

Podpisanie umowy fajnie byłoby zwieńczyć jakiś golem lub zwycięstwem z Legią Warszawa w najbliższy piątek. Byłby to niesamowity smaczek, bo jak wiadomo mistrz Polski przyjeżdża do Płocka. Fajnie byłoby utrzeć im nosa i zabrać im punkty, a być może nawet zostawić je w Płocku – zakończył 18-latek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.