Bundesliga: Eintracht wiceliderem!

UEFA.COM

W meczu 20. kolejki Bundesligi, Eintracht Frankfurt wygrał z Borussią Mönchengladbach 2:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Niko Kovača awansowali na pozycję wicelidera.

Już w 5. minucie, gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Piłkę w środku pola świetnie przejął Ante Rebić, minął kilku obrońców, wyłożył piłkę do Mariusa Wolfa, ale ten nie trafił w stuprocentowej sytuacji. Później widzieliśmy, głównie tylko rozgrywanie piłki w obu drużynach, z którego praktycznie nic nie wynikało. Poza jedną sytuacją, gospodarzy. Timothy Chandler świetnie ograł Oscara Wendta na skrzydle, posłał piłkę w pole karne, tam świetnie ustawiony Kevin Prince Boateng wpakował ją do bramki.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli goście i stworzyli sobie świetną sytuację. Po podaniu Denisa Zakarii, Patrick Hermann wyszedł sam na sam z bramkarzem, uderzył, piłka trafiła w poprzeczkę. Sam podający w tej sytuacji mógł wyrównać stan meczu, futbolówka po jego bombie sprzed pola karnego, przeleciała tuż obok bramki. Borussia miała ogromną przewagę i wydawało się, że uda im się zdobyć bramkę wyrównującą, ale goście nie potrafili trafić nawet z rzutu karnego, bo Thorgan Hazard huknął w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacji zemściły się na graczach Borussii. W 92. minucie Aymen Barkok zagrał do Luki Jovića, a ten pewnym uderzeniem podwyższył wynik na 2:0.

Ostatecznie Eintracht Frankfurt pokonał Borussie Mönchengladbach 2:0, awansował z siódmego na drugie miejsce, goście spadli z piątej na szóstą pozycję.