Darren Fletcher u boku Solskjaera. Szkot zasilił sztab szkoleniowy “Czerwonych Diabłów”

Getty Images

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer wzmacnia sztab szkoleniowy. Nowym współpracownikiem klubu został znany i lubiany na Old Trafford były podopieczny sir Alexa Fergusona, Darren Fletcher.

Szkot po zakończeniu piłkarskiej kariery nie uciekł od futbolu, a nowym powołaniem 36-latka stała się praca w roli trenera. Tak jak w przeszłości pokonywał kolejne szczeble w hierarchii klubu jako piłkarz, tak teraz czyni to w nowej roli. W październiku minionego roku podjął się pracy jako trener drużyny U-16 Manchesteru United, aby teraz trafić do sztabu pierwszego zespołu jako asystent u boku norweskiego menedżera.

Darren doskonale wie, co znaczy być częścią Manchesteru United. Klubowe DNA po prostu płynie w jego żyłach – stwierdził Ole Gunnar Solskjaer na łamach oficjalnej strony klubu.

Nie ma wątpliwości, że będzie ogromną wartością dodaną dla nas wszystkich, głównie za sprawą odpowiedniej mentalności, a także ogromnemu poświęceniu na rzecz całego zespołu – dodał.

Ekscytacji w związku z nowym wyzwaniem nie ukrywa sam Fletcher:

To ogromna sprawa móc wstąpić do pierwszej drużyny w całkowicie nowej roli. Praca z Ole Gunnarem Solskjaerem i jego sztabem oraz całym zastępem niezwykle utalentowanych piłkarzy będzie ogromnym zaszczytem. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnego etapu w mojej karierze – zapowiedział Szkot.

Darren Fletcher pod wodzą legendarnego sir Alexa Fergusona rozgrał 340 oficjalnych spotkań spotkań. Koszulkę “Czerwonych Diabłów” przywdziewał w latach 2003-2015. Po opuszczeniu czerwonej części Manchesteru reprezentował również barwy West Bromwich Albion oraz Stoke City.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *