Dariusz Żuraw dostał ultimatum?

Czy trener Dariusz Żuraw dostał Ultimatum od zarządu? Czy wczorajszy mecz był, „o być albo nie być?”

Dariusz Żuraw

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Czy trener Dariusz Żuraw dostał Ultimatum od zarządu? Czy wczorajszy mecz był, „o być albo nie być?”

Zanim odpowiem na tytułowe pytanie, rozszerzę nieco swoją myśl, ponieważ część z czytelników, może pomyśleć – jakie ultimatum, skoro niedawno przedłużono z nim kontrakt. No tak, zgadza się, niecałe trzy tygodnie temu Lech Poznań przedłużył kontrakt z trenerem Dariuszem Żurawiem. Ale pamiętajmy, że to jest polska liga i doskonale znamy jej historię. Ile to razy było tak, że szkoleniowiec wyleciał kilka tygodni po podpisaniu nowej umowy? Ile to razy słyszeliśmy, że dany człowiek jest trenerem na lata, a rzeczywistość pokazała, że był na kilka-kilkanaście tygodni? Więc to, że 48-latek podpisał kontrakt z Kolejorzem do 30 czerwca 2023 roku, nie oznacza, że już w grudniu 2020 roku nie będzie go w klubie ze stolicy Wielkopolski.

Lech Poznań przed tą kolejką do lidera PKO BP ekstraklasy tracił aż 11 (słownie: jedenaście) punktów. Nasz jedyny reprezentant w europejskich pucharach nie ma już szans na wyjście z grupy z Ligi Europy, więc co im pozostaje? Puchar Polski oraz liga. Puchar to puchar. Tutaj wszystko może się zdarzyć. Nie ma rewanżów, jest tylko jeden mecz. To nie tylko umiejętności decydują o awansie, ale przede wszystkim dyspozycja dnia. Żyjemy w czasach koronawirusa, więc to też jest ważnie, ilu z kluczowych piłkarzy może być wyeliminowanym w spotkaniu pucharowym. Natomiast w lidze można przegrać jeden, a nawet i jedenaście spotkań, a i tak w ostatecznym rachunku, zostaje się mistrzem Polski. Jednak ten sezon jest nieco inny, niż kilka ostatnich, ponieważ jest krótszy o siedem kolejek. Zatem nie ma za dużo czasu na odrabianie strat. Wiadomo, że Lechowi będzie bardzo ciężko w tym sezonie zostać mistrzem Polski, ale niezakwalifikowanie się do europejskich pucharów, będzie tragedią.

Zatem uważam, że Dariusz Żuraw dostał ultimatum od zarządu, że jeśli nie zdobędzie w czterech ostatnich ligowych meczach 2020 roku, dziewięciu punktów, to zostanie zwolniony z drużyny. 9 punktów na 12 możliwych, to może i dużo, ale jak spojrzymy na terminarz, to jest to realne do zdobycia. Mecze u siebie z Podbeskidziem, Pogonią i Wisłą Kraków oraz wyjazd do Mielca na Stal. Jedna przeszkoda za Żurawiem jest już pokonana, a teraz czas na kolejne.

Kamil Radomski


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


1 thought on “Dariusz Żuraw dostał ultimatum?

  1. Pytanie, czy aby drużyna nie stwierdziła, że może za dużo zaczął wymagać i należy sie go pozbyć….choc może to tylko teoria spiskowa, ale ile razy w ten sposób u nas w lidze nastepowały zmiany trenerów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.