Czy Arsenal wyciągnie Floriana Grillitscha z Hoffenheim?


Do listy transferowej sporządzonej przez Arsenal dodany został piłkarz Hoffenheim, Florian Grillitsch. Reprezentant Austrii od przyszłego sezonu będzie mógł występować w innym klubie, ponieważ wygaśnie jego kontrakt wiążący go z Hoffenheim.

Według brytyjskich mediów Kanonierzy prowadzą w wyścigu o angaż doświadczonego zawodnika, który w Bundeslidze ma ponad 90 występów, a od trzech sezonów jest mocnym punktem swojej drużyny. 26-latek ma przed sobą jeszcze kilka lat gry na najwyższym poziomie, więc wydaje się, że będzie on dobrym wzmocnieniem dla Arsenalu. Warto tutaj nadmienić, że po zakończeniu trwającego sezonu wygaśnie kontrakt Mohameda Elneny’ego i mało prawdopodobne wydaje się, aby współpraca pomiędzy obiema stronami była kontynuowana.

Mikel Arteta w rozmowie dla “The Mirror” skomentował plany dotyczące najbliższych wzmocnień w drużynie Kanonierów.

– Spodziewam się pracowitego lata. Myślę, że rozgrywki Champions League oraz Europa League wymagają szerokiego składu. Liczba meczów, które rozgrywamy w sezonie jest znacznie większa, więc zmiany mają duże znaczenie. Jeśli możesz sobie pozwolić na taki ruch to stworzysz dobrą i zgraną drużynę, ale jeśli zapytasz mnie o to, czego oczekuję to moja odpowiedź będzie brzmieć następująco. Chciałbym mieć 22 graczy z pola i trzech bramkarzy. Jest wiele rzeczy, które trzeba wprowadzić, ale wszystko wymaga czasu – zaznaczył Arteta.

W ubiegłym roku do drużyny z Londynu dołączyli: Ben White, Aaron Ramsdale oraz Martin Odegaard i nie wydaje się, aby Mikel Arteta na tym poprzestał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.