Czesław Michniewicz: Ten mecz będzie długo siedział nam w głowach, chcieliśmy grać w piłkę

Michniewicz

zdjęcie: Łączy Nas Piłka


– Chcieliśmy grać w piłkę i zapłaciliśmy za to wysoką cenę – stwierdził Czesław Michniewicz po blamażu z reprezentacją Belgii (1:6).

Fatalnie ułożyła się druga połowa dla biało-czerwonych. Jeszcze po pierwszej części można było mieć nadzieje na pozytywny wynik, ale potem zeszło powietrze z naszych zawodników. Lekcja pokory może przynieść efekt.

– Chcieliśmy zdobyć w Brukseli punkty i z takim nastawieniem wyszliśmy na boisko. Staraliśmy się grać odważnie. Chcieliśmy budować akcje z wielu podań, wychodzić spod pressingu, co było obarczone ryzykiem straty piłki na własnej połowie. Było kilka takich momentów, że ruszyliśmy do przodu, rywal odzyskał futbolówkę, ale dobrze bronił Bartek Drągowski – przyznał selekcjoner, cytowany “łączynaspiłka”.

– Zdobyliśmy gola po pięknej akcji i świetnym zachowaniu Roberta Lewandowskiego. Chcieliśmy właśnie bocznymi sektorami przedostawać się pod pole karne. Sebastian Szymański i Kuba Kamiński kilka razy przedarli się w ten sposób i nawet wcześniej mogliśmy zdobyć bramkę – dodał.

W środę zmiany dokonane przez trenera nie przyniosły zakładanego efektu, a Belgia wypunktowała nasze słabości. – Chcieliśmy grać w piłkę i zapłaciliśmy za to wysoką cenę. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że ten mecz będzie długo siedział nam w głowach, ale mają zapamiętać te dobre momenty – podkreślił.

źródło: laczynaspilka.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.