Czesław Michniewicz: Nie myślimy o lidze, tylko o meczu z Bodo – to nasz cel

Czesław Michniewicz

fot. Janusz Partyka (legia.com)

Czesław Michniewicz udzielił wywiadu dla strony „Legioniści.com”. Trener mistrza Polski skoncentrował się  w swoich wypowiedziach na meczu I rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów z FK Bodø/Glimt. 

– Jestem pełen optymizmu, tak samo jak drużyna. Widać mobilizację. Gdybyśmy wylosowali ciut słabszy zespół, to nie byłaby ona tak widoczna. Dziś jednak wszyscy rozmawiają o naszym najbliższym przeciwniku. To znaczy, że piłkarze też bardzo chcą wygrać – mówi Czesław Michniewicz po wylosowaniu mistrza Norwegii w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów – powiedział.

– Już teraz myślimy tylko o meczu z Bodo, bo musimy być maksymalnie przygotowani. Od wczoraj zaczęliśmy ich analizować. Chcemy wysłać w przyszłym tygodniu dwóch trenerów na obserwację do Norwegii, ale nie wiemy czy to się uda ze względu na norweskie obostrzenia związane z koronawirusem. Na ten moment trzeba tam odbyć dziesięciodniową kwarantannę. Jeżeli uda się to ominąć, to od razu po meczu z Krasnodarem dwóch trenerów poleci na dwa mecze, które Bodo będzie rozgrywało u siebie. Chcemy mieć swój ogląd, a nie tylko materiał video – przedstawił przygotowania do meczu.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Bodo przegrało jedno na 30 ostatnich spotkań, a my przegraliśmy raz w ostatnich 15 meczach. Różnie można na to patrzeć. W tej chwili nie ma to już znaczenia. Na pewno musimy być przygotowani na nieco inne warunki, bo czeka nas mecz na sztucznej nawierzchni. Kto gra w piłkę, wie jaka jest różnica między nawierzchniami. Kilka jednostek treningowych przed tym meczem odbędziemy na sztucznej murawie, by się lepiej do tego przygotować – skomentował grę rywala.

– Przed meczem z nami grają jeszcze sześć spotkań. To dla nich dobrze, bo w meczach o punkty jest odpowiednia intensywność. My musimy tej intensywności szukać w treningu, by dotrzymać im tempa. To, że są w trakcie sezonu jest ich przewagą nad nami w tym momencie. Mamy 3 tygodnie, by się do tego meczu przygotować. Nie myślimy o lidze, tylko o meczu z Bodo – to nasz cel – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.