Czesław Michniewicz: Idealny czas, aby potrenować, dać sygnał zawodnikom, że są w kręgu zainteresowań reprezentacji

Michniewicz

zdjęcie: Łączy Nas Piłka


– Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że część powołanych już zakończyła sezon i forma jest troszeczkę niewiadomą, dlatego w kadrze znalazło się tylu zawodników, abyśmy mogli wybrać optymalny skład na te cztery czekające mecze – tłumaczy Czesław Michniewicz.

Reprezentacja Polski 1 czerwca rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów od starcia z Walią we Wrocławiu, zaś w kolejnych dniach czekać będzie Belgia, Holandia i rewanż z Belgami na PGE Narodowym. Selekcjoner zdecydował się powołać aż 39 zawodników.

– Mecz zagramy u siebie i liczymy na to, że bardzo dobrze rozpoczniemy rozgrywki w grupie Ligi Narodów. Oczywiście postaramy się, by wykorzystać jak największą liczbę zawodników na tym zgrupowaniu, bo w takim celu ich powołaliśmy. Będzie też grupa piłkarzy, którą powołaliśmy do kadry z myślą, aby z nimi porozmawiać, przedstawić plan – opowiada trener w “łączynaspiłka.pl”.

– Nie ukrywam, że spośród tej grupy plus z kilku niedysponowanych obecnie piłkarzy, będziemy wybierać skład, który pojedzie na mistrzostwa świata. To idealny czas, aby potrenować, dać sygnał zawodnikom, że są w kręgu zainteresowań reprezentacji – dodaje.

Po pierwszym spotkaniu kilku kadrowiczów może opuścić zgrupowanie, by pomóc kolegom z reprezentacji Polski U-21 w awansie do młodzieżowego EURO z Izraelem. W tym gronie znajdują się Nicola Zalewski, Jakub Kiwior, Sebastian Walukiewicz oraz Jakub Kamiński.

Sporym zaskoczeniem jest powołanie dla Kamila Pestki z Cracovii. – Bardzo dobrze znam tego zawodnika i wiem na co go stać. Ma doświadczenie międzynarodowe, grał na mistrzostwach Europy U-21, wcześniej występował w eliminacjach. Potrafił zatrzymywać naprawdę świetnych piłkarzy jak Joao Felixa, Dodiego Lukebakio, Federico Chiesę czy Moise’a Kean’a. Teraz jest w pierwszej reprezentacji i zobaczymy jak będzie się prezentował na treningach. Wrócił po kontuzji i jest w świetnej formie fizycznej – przyznaje Michniewicz.

Arkadiusz Reca musi się poddać zabiegowi po zakończeniu sezonu w Serie A. Do Polski przyleci wielki bramkarski talent – Gabriel Slonina, który nie zdecydował się jeszcze, czy wybrać naszą kadrę, czy Stany Zjednoczone.

Powiedziałem mu, że zaprosimy go na zgrupowanie, aby poczuł atmosferę polskiej reprezentacji, zobaczył otoczkę, poznał zawodników i potrenował z nimi. Gabriel to młody zawodnik i wiemy, jakie są przepisy i co musi wydarzyć się, aby został stuprocentowym reprezentantem Polski. Na pewno nie będziemy tych przepisów wypełniać na siłę, aby był naszym zawodnikiem – podkreśla.

Najbliższe mecze Polaków:

  • Polska – Walia – 1 czerwca
  • Belgia – Polska – 8 czerwca
  • Holandia – Polska – 11 czerwca
  • Polska – Belgia – 14 czerwca

źródło: laczynaspilka.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.