Czas na próbę generalną

Na tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu naszej Ekstraklasy kluby powoli zmierzają do końca swoich okresów przygotowawczych. Sobota dla wielu była dniem ostatnich sparingów przed startem rozgrywek.


Piłkarze Wisły Płock na tydzień przed rozpoczęciem sezonu kończą krótki obóz w Szamotułach. W czasie jego trwania rozegrali dwa sparingi z pierwszoligowcami. W piątek wygrali 4:2 z GKS-em Tychy, natomiast dzisiaj po bramce Oskara Zawady skromnie pokonali Odrę Opole. W obu sparingach trener “Nafciarzy” Leszek Ojrzyński wystawił dwie inne jedenastki. Trudno jednak stwierdzić, który zespół jest wyraźnie mocniejszy, gdyż Ojrzyński wymieszał kadrę.

Wisła Kraków na zakończenie przygotowań rozegrała w Myślenicach jednego dnia dwa sparingi z tym samym rywalem – Puszczą Niepołomice. Pierwszy sparing sztab szkoleniowy “Białej Gwiazdy” zdecydował się utajnić, do informacji podano jedynie wynik i strzelców. Wisła wygrała 4:2 z niżej notowanym rywalem, a hat-trickiem popisał się nieśmiertelny Paweł Brożek. W drugim sparingu Wisła wygrała 3:1, a dwie bramki strzelił 16-letni Aleksander Buksa.

O dzisiejszej grze kontrolnej Jagiellonii Białystok było głośno nie tylko z powodów sportowych. Włodarze “Jagi” nie zdecydowały się na zorganizowanie imprezy masowej, w związku z czym z trybun sparing z litewskim Atlantasem Kłajpeda obejrzeć mogło maksymalnie 972 sympatyków. Jak się okazało chętnych było dużo więcej. Ponad 300 osób (liczba podana przez klub) nie mogło wejść na obiekt, co odbiło się szybko szerokim echem w mediach społecznościowych. Co do samego sparingu – Jagiellonia bez większych problemów pokonała siódmy zespół litewskiej ekstraklasy 3:0. Tuż przed przerwą bramkę dla miejscowych strzelił sprowadzony z FK Čukarički Belgrad Ognjen Mudrinski. W drugiej połowie dwa trafienia dołożył Jesús Imaz.

Zagłębie Lubin, podobnie jak Wisła Płock, w swoim ostatnim sparingu przed ligą wygrała jedną bramką z drużyną z Fortuna I Ligi. Lubinianie po bramce Bartosza Kopacza pokonali swojego sąsiada – prowadzoną przez Dominika Nowaka Miedź Legnica.

Na zakończenie dnia bardzo dobrze przed swoimi kibicami zaprezentowali się zawodnicy ŁKS-u Łódź. Podopieczni Kazimierza Moskala na swoim stadionie bardzo pewnie wygrali 3:0 z Koroną Kielce. Spotkanie obserwowało 999 widzów, co jest najwyższą możliwą liczbą patrząc z perspektywy prawnej. Bramki dla Łodzian strzelili Jan Sobocinski, Rafał Kujawa i Maksymilian Rozwandowicz.


Wisła Płock – Odra Opole 1:0 (0:0)

Oskar Zawada 63

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice (I sparing) 4:2 (2:1)

Paweł Brożek 16, 21 (karny), 53, Patryk Plewka 57 – José Embaló 15, Marcin Stefanik 60 (karny)

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice (II sparing) 3:1 (2:1)

Aleksander Buksa 5 (karny), 39, Daniel Morys 49 – Wiktor Żytek 17

Jagiellonia Białystok – Atlantas Kłajpeda (Litwa) 3:0 (1:0)

Ognjen Mudrinski 42, Jesús Imaz 77, 88

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:0 (0:0)

Bartosz Kopacz 58

ŁKS Łódź – Korona Kielce 3:0 (1:0)

Jan Sobociński 9, Rafał Kujawa 67, Maksymilian Rozwandowicz 74


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *