Cristiano Ronaldo i trzy punkty wędrują do Portugalii

Czwarty gol Cristiano Ronaldo na mundialu w Rosji prowadzi Portugalię do zwycięstwa 1:0 pomimo huraganowych ataków Marokańczyków.

Zarówno podopieczni Fernando Santosa, jak i Herve Renarda bez zwycięstwa po pierwszej kolejce fazy grupowej, lecz to Portugalczycy mają jeden punkcik po fenomenalnym meczu z Hiszpanią, zakończonym remisem 3:3. Maroko będąc faworytem starcia z Iranem poległo w ostatnich sekundach po samobójczym golu Bouhaddouza. Dzisiaj znowuż brało szczęścia, a Cristiano Ronaldo już w 4. minucie potwierdził swoją wysoką formę na turnieju w Rosji. Sprytnie rozegrany rzut rożny, piłkę dośrodkowuje Joao Moutinho, a w polu karnym najlepiej zachowuje się CR7 i szczupakiem pakuje futbolówkę do siatki obok bezradnego Munira Mohandy. Pod koniec pierwszej połowy Goncalo Guedes powinien podwyższyć wynik na 2:0 i uciszyć zapędy afrykańskich piłkarzy, ale instynktownie jedną ręką wybronił marokański golkiper.

Druga połowa pod dyktando ekipy Renarda. Multum sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki. Medhi Benatia o dziwo mógł zdobyć hattricka, jeśli miałby lepiej ustawiony celownik. Younes Belhanda podobnie. Na pochwały zdecydowanie zasługuje Rui Patricio, który skutecznie odparł bombardowanie Lwów Atlasu. Zawodnik Sportingu Lizbona bohaterem meczu, a Maroko pomimo dobrej gry żegna się z mundialem. Cztery gole Ronaldo i cztery punkty dla Portugalii. Cristiano pewnie podąża po kolejną koronę króla strzelców, tym razem na poletku reprezentacyjnym.

20.06.2018, MŚ Rosja 2018, grupa B, Łużniki Stadium.

Portugalia?? – Maroko?? 1:0 (1:0)

4′ Cristiano Ronaldo

Sędzia: Mark Geiger (USA)

Żółte kartki: Adrien Silva – Benatia

Portugalia: Rui Patricio – Cedric, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro – Bernardo Silva (59′ Gelson Martins), William Carvalho, Moutinho (89′ Adrien Silva), Joao Mario (70′ Bruno Fernandes) – Guedes, Cristiano Ronaldo (C).

Maroko: Mohand– Dirar, Benatia (C), Manuel Da Costa, Hakimi – El Ahmadi (86′ Fajr), Boussoufa – Amrabat, Belhanda (75′ Carcela-Gonzalez), Ziyech – Boutaib (70′ El Kaabi)