Coutinho nie zagra do połowy stycznia

skysports.com

Pomocnik Liverpoolu Philippe Coutinho przeszedł w piątek prześwietlenie kontuzjowanej kostki, które wykazało, że może on być wyłączony z gry nawet do połowy stycznia.

24-latek został zniesiony z boiska na noszach, kiedy to przy próbie strzału, zamiast w piłkę niefortunnie trafił w nogę Didiera Ndonga, podczas pierwszej połowy wygranego 2:0 spotkania z Sunderlandem na Anfield.

Chociaż nie zostały jeszcze ujawnione pełne wyniki prześwietlenia, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia więzadła stawu skokowego. Zazwyczaj powrót po takim urazie trwa pięć lub sześć tygodni.

To oznacza, że Coutinho – jeden z zawodników mających największy wpływ na grę The Reds – będzie zmuszony opuścić kluczowe starcia. Liverpool zmierzy się z Evertonem w derbach Merseyside 19. listopada na Goodison Park oraz podejmie u siebie drużynę Manchesteru City w sylwestrowy wieczór. Jeśli uszkodzenie więzadła okaże się prawdziwą informacją, reprezentant Canarinhos opuści oba te spotkania.

W styczniu Jurgen Klopp będzie musiał radzić sobie również bez Sadio Mane, który to wyjedzie z reprezentacją Senegalu na Puchar Narodów Afryki.

Źródło: BBC Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *