Coutinho: Dziękuję Robertowi Lewandowskiemu za oddanie karnego

bundesliga.com

Bayern Monachium we wczorajszym spotkaniu pokonał FC Koln (4:0), a dublet na swoim koncie zanotował Robert Lewandowski. Polak mógł mieć hat-tricka, lecz zdecydował się oddać rzut karny Philippe Coutinho.

Reprezentant Polski tym samym udowadnia, iż jest nie tylko najskuteczniejszym zawodnikiem całej 1. Bundesligi, ale również pokazał, że jest zawodnikiem zespołowym. – Robert Lewandowski mógł zapisać hat-tricka, ale pozwolił mi strzelić pierwszego gola w nowych barwach, dlatego chciałbym mu podziękować – powiedział Coutinho. Brazylijczyk integruje się z zespołem, a sobotni mecz był pierwszym, w którym zaliczył pełne 90 minut. Oczekuje się, iż zawodnik wypożyczony z Barcelony będzie miał wpływ na drużynę i osiągane przez nią rezultaty. Niedawno Philippe Coutinho stwierdził, że Bayern Monachium przypomina rodzinny klub. Postawa Roberta Lewandowskiego jest żywym dowodem, iż to stwierdzenie jest zasadne.

Po pięciu kolejkach 1. Bundesligi podopieczni Niko Kovaca są wiceliderem tabeli i tracą dwa “oczka” do RB Lipsk. Za tydzień “Bawarczycy” zmierzą się z ostatnim Paderborn, który w dorobku ma zaledwie jeden punkt.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *