Cornet opuści Lyon? Zainteresowanie z Bundesligi i Premier League

Cornet

Zdjęcie: Ligue1.com

Maxwel Cornet nie narzeka na brak zainteresowania.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w ostatnich sezonach wyrósł na czołową postać Olympique Lyon. Nic dziwnego, że zaczął wzbudzać zainteresowanie klubów z innych lig. Ostatnio media sugerowały, że Corneta w swoich szeregach chce Burnley. Tym razem “RMC” podaje iż lewą obronę chciałaby wzmocnić również Hertha Berlin.

Problemem są jednak… oczekiwania finansowe Lyonu. We Francji chcą za zawodnika przynajmniej piętnastu milionów euro. Prezes Lyonu, Jean-Michel Aulas jest zdania, że klub jest w dość dobrej kondycji i nie musi sprzedawać piłkarzy. Dlatego nie zejdzie łatwo z tej kwoty. Do tej pory Hertha za Corneta oferowała osiem milionów euro, czyli zdecydowanie poniżej ceny wywoławczej. Zatem Hertha musi sypnąć zdecydowanie więcej gotówki.

Warto też zwrócić uwagę, iż Olympique miałby spore problemy na lewej stronie po sprzedaży Corneta. Już wcześniej stracili obiecujący talent – Malvina Barda na rzecz OGC Nice. Do dyspozycji zostają Henrique i Youssouf Koné, którzy ostatni sezon spędzili na wypożyczeniach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *