Coppa Italia: Juventus w finale po bezbarwnym meczu

W półfinałowym rewanżowym meczu Juventus bezbramkowo zremisował z Milanem. Stara Dama zapewniła sobie awans dzięki remisowi 1:1 w pierwszym meczu.

Po przerwie spowodowanej pandemią wraca włoska piłka, na pierwszy ogień mamy starcie Juventusu z Milanem w półfinale Pucharu Włoch. Jest to mecz rewanżowy, pierwszy został rozegrany przed koronawirusem, na San Siro był remis 1:1, więc bliżej awansu do finału są Turyńczycy.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze, w 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nad bramką główkował Matthijs De Ligt. Chwilę później sędzia podytkował rzut karny dla Juventusu, po zagraniu ręką Andrei Contiego. Do jedenastki podszedł Cristiano Ronaldo i niestety dla Turyńczyków trafił w słupek. Gdy mogło się wydawać, że spudłowany karny może podbudować Milan, to plany pokrzyżował Ante Rebić, który brutalnie sfaulował Danilo i wyleciał z boiska. Pewne było to, że gra w przewadze pomoże podopiecznym Maurizio Sarriego i rzeczywiście tak było. Domincja Starej Damy była widoczna, nie było jednak klarownych okazji, które mogły dać prowadzenie. Jedną z nielicznych szans był strzał Blaise’a Matuidiego z kilku metrów, dobrze jednak zachował się Gianlugi Donnarumma i instynktownie interweniował. Do przerwy niestety nie było bramek.

Na początku drugiej połowy, dosyć niespodziewanie akcję wyprowadzili goście. Giacomo Bonaventura dośrodkował w pole karne, tam głową uderzył Hakan Çalhanoğlu, ale minimalnie się pomylił. Chwilę później strzałem na bramkę Donnarummy odpowiedział Paulo Dybala, lecz nie uderzył na tyle precyzyjnie, by trafić w okienko. Na kolejną groźną sytuację musieliśmy czekać aż do 79. minuty, wtedy to tuż obok bramki główkował Simon Kjær. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Juventusowi mógł dać Alex Sandro, Brazylijczyk uderzył sprzed pola karnego, futbolówka leciała jednak w środek bramki i bramkarz Milanu nie miał problemu z interwencją. Ostatecznie nie zobaczyliśmy goli w tym półfinale i do finału awansował Juventus dzięki bramkowemu remisowi z pierwszego spotkania.

Powrót włoskiej piłki nie był zbyt udany, mecz przez większość czasu był nudny, żadna z drużyn nie chciała zaryzykować. Juventus satysfakcjonował remis bramkowy z pierwszego meczu, a Milan nie chciał się otworzyć, grając w dziesiątkę.