La Liga: Levante uciekło z pod topora! Remis na Mestalla

Mirror

Zaledwie trzeci mecz, a już drugie derby. Tym razem na Mestalla rozegrano starcie Valencii z Levante, gdzie ostatecznie padł remis 1:1.

Levante nie wygrało z Valencią od marca 2016 roku. Od tego czasu zespoły te grały ze sobą pięciokrotnie – trzy razy wygrała Valencia, zaś dwa razy padł remis. Dziś obie ekipy chciały nam pokazać, że pomimo dłuższej przerwy wciąż dobrze potrafią grać, czarować piłką. Niestety wiele rzeczy było poniżej oczekiwań, a pauza w grze po prostu zrobiła swoje.

W porównaniu do wczorajszych derbów Sewilli dzisiejsze derby były bardzo męczące. Przynajmniej w pierwszej połowie. Zawodnicy popełniali dużo błędów przede wszystkim w przyjęciach i podaniach. Levante dodatkowo słabo prezentowało się w defensywie, panował tam spory chaos, który z każdą kolejną minutą pogłębiał się. Tą sytuację próbowali wykorzystać Nietoperze, lecz oni bardzo, ale to bardzo razili w ataku. Strzały jakie oddawali między innymi Maxi Gomez, czy też Goncalo Guedes określano mianem “strzałów rozpaczy”. Dobrą okazję na gola miał Ruben Rochina, lecz Cillesen pewnie obronił to uderzenie.

W drugiej części Valencia nieco podkręciła tempo gry. Zmiany jakie dokonywali szkoleniowcy obu ekip wyszły bardziej na plus gospodarzom. Na boisku pojawili się także Kevin Gameiro oraz Ferran Torres, lecz i oni nie przełożyli swoich działań na wynik. Wraz z upływającym czasem mogliśmy dostrzec, że oba zespoły miały problem z rozegraniem między sobą trzech-czterech podań. Na kwadrans przed końcem spotkania z boiska musiał zejść Roger Marti. Napastnik Levante ujrzał już drugą żółtą kartkę za ostrą grę.

W końcówce meczu doszło do przełomu! Pierwszy błąd w tym spotkaniu popełnił Ruben Vezo, spóźnił się z kryciem, w efekcie czego piłkę w siatce umieścił Rodrigo Moreno. Levante dość agresywnie ruszyło do odrabiania strat. Valencia była pogubiona, przez co sprezentowała gościom dwa stałe fragmenty gry. Najpierw rzut wolny zmarnował Pablo Martinez, strzelił wprost w mur. Za to rzut karny po błędzie Mouctara Diakhaby’ego pewnie wykorzystał Gonzalo Melero. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.