Copa Del Rey: Remis na San Mames w drugim meczu półfinałowym

Wczoraj Sevilla z Barceloną, a dziś Athletic z Levante. Spotkanie Basków z Nietoperzami zakończyło się remisem 1:1. Na listę strzelców wpisali się Gonzalo Melero oraz Inigo Martinez.

Obaj szkoleniowcy podeszli do tego meczu na poważnie. Zarówno Marcelino jak i Paco Lopez nie oszczędzali swoich największych gwiazd, które miały zapewnić zaliczkę przed rewanżem. W pierwszej połowie goście wyglądali na drużynę pewniejszą i przede wszystkim lepiej poukładaną, zorganizowaną. Bardzo płynnie przechodzili z obrony do ataku, a wszelkie próby podań Athleticu natychmiast były przez piłkarzy Levante kasowane. W 26. minucie kapitalną okazję na gola miał Gonzalo Melero. Pomocnik otrzymał piłkę z prawej flanki po dośrodkowaniu Jorge de Frutosa, a następnie po małym kiksie pewnym uderzeniem pokonał Unai’a Simona.

Po zmianie stron Marcelino dokonał trzech korekt personalnych, które jak się potem okazało, mocno ożywiły grę zespołu. Przejęli oni inicjatywę w tym meczu, a goście poza sporadycznymi okazjami nie generowali większego zagrożenia pod bramką Simona. Z kolei Dani Cardenas miał pełne ręce roboty, bo Baskowie dążyli do tego by jak najszybciej wyrównać. W fenomenalny sposób zatrzymał Raula Garcię i Iniakiego Williamsa w zaledwie dwie minuty. W 58. minucie przy trafieniu Inigo Martineza nie miał jednak szans na jakąkolwiek obronę. Stoper Athleticu urwał się Clerkowi podczas dośrodkowania z rzutu rożnego i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W kolejnych minutach gra mocno przybrała na faulach. O ile w pierwszej połowie i do gola wyrównującego gra była w miarę “czysta” tak później rywalizacja zaczęła się na całego. Jesus Gil Manzano musiał zapanować na wydarzeniami boiskowymi, co nie było takie proste. Podczas jednej ze sprzeczek czerwoną kartkę ujrzał jeden z asystentów Paco Lopeza. Mocno także ucierpieli poszczególni gracze tacy jak Ikre Muniain. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a lepszą sytuację przed rewanżem ma ekipa Levante.