MARCA

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Copa del Rey, Granada CF pokonała Valencię CF 2:1. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Roberto Soldado, natomiast dla gości trafił Rodrigo.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Hiszpanii, Granada podejmowała u siebie Valencię, minimalnym faworytem tego meczu byli goście.

Granada już w 3. minucie wyprowadziła pierwszą ofensywną akcję i niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Roberto Soldado przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska, minął obrońcę, uderzył sprzed pola karnego i pokonał bramkarza Valencii. Prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Álvaro Vadillo, ale świetną interwencją po jego uderzeniu popisał się Jaume Domènech. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy wreszcie zaatakowała Valencia, Carlos Soler strzelił jednak zbyt słabo i Aaron nie miał problemów z interwencją. Gdy wydawało się, że do przerwy Granada będzie prowadzić, to Valencia wyrównała w końocwych minutach pierwszej połowy. Francis Coquelin dośrodkował w pole karne, tam nogę dołożył Rodrigo i doprowadził do remisu. Do przerwy Granada remisowała z Valencią 1:1.

Na pierwszy strzał w drugiej połowie musieliśmy trochę poczekać, dopiero w 62. minucie  sprzed pola karnego uderzył Jaume Costa, ale zrobił to bardzo niecelnie. Okazję na drugą bramkę w dzisiejszym meczu miał też Soldado, lecz tym razem uderzył zbyt słabo, by pokonać Domènecha. W końcowych minutach spotkania awans Valencii mógł dać Gonçalo Guedes, który zdecydował się na strzał z dystansu i pomylił się bardzo niewiele. Wydawało się, że mecz będzie musiała rozstrzygnąć dogrywka, nieoczekiwanie jednak w doliczonym czasie gry gospodarze otrzymali rzut karny. Costa zagrał w polu karnym ręką i sędzia po analizie VAR wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Soldado i pewnym uderzeniem zapewnił awans Granadzie do półfinału Copa del Rey.

Mecz przez większość czasu był wyrównany, obie drużyny stwarzały groźne okazje, które mogły przesądzić o awansie, można było się spodziewać, że o awansie zadecyduje jeden gol i tak się stało.