Copa Del Rey: Awansów ciąg dalszy!

18.02.2016. Mestalla Stadium

Trzeci dzień rozgrywek Pucharu Króla również przyniósł sporo emocji. Jak to wszystko wyglądało ?

W pierwszym meczu na Estadio de la Ceramica Villarreal podejmował Ponferradine. Przez całą pierwszą połowę gospodarze nie mogli się wstrzelić, obrona gości była wręcz nie do przejścia, na szczególną pochwałę zasługuje Fernando Roman, który zachowywał się wręcz wzorowo w obronie. Niestety to co dobre kiedyś się kończy, a skończyło się wraz z ropoczęciem drugiej połowy. Gospodarze nie zamierzali dłużej czekać, zaatakowali odważniej i pewniej czego efektem było trzybramkowe zwycięstwo i awans do następnej rundy tych rozgrywek. Warto podkreślić, że w bramce ,,Żółtej Łodzi Podwodnej” zagrał dziś Sergio Asnejo – wrócił do gry po dziewięciu miesiącach przerwy, pauzował z powodu zerwania więzadeł. Przykrą wiadomością dla gospodarzy była kontuzja Nicoli Sansone. Zszedł on w 12. minucie niesiony na noszach, zmienił go Pablo Fornals.

30.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Estadio de la Ceramica, Villarreal

Villarreal – Ponferradina 3:0 (0:0)

Cedric Bakambu 47′, 62′, Carlos Bacca 64′

Mecz typowo formalny odbył się na  Estadio Mendizorrotza, gdzie Deportivo Alaves pewnie ograło Getafe 3:0, wygrywając w dwumeczu 4:0. Dublet w tym meczu ustrzelił Munir El Haddadi, trzecią bramkę zdobył Bojan Krkic. Podopieczni Pepe Bordalasa musieli obejść się smakiem, bowiem awans do 1/8 załużenie wywalczyła ekipa rywali.

30.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz

Deportivo Alaves – Getafe 3:0 (2:0)

Munir El Haddadi 3′, 69′, Bojan Krkic 31′

Ciekawe spotkanie odbyło się także w Barcelonie, gdzie ekipa Espanyolu podejmowała Tenerife. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 0:0. Pierwsi na prowadzenie wyszli niespodziewanie goście, bramkę w 10. minucie zdobył Bryan Acosta. W tej sytuacji do awansu gospodarze potrzebowali minimum dwóch bramek. Ta sztuka im się udała. Pierwszego gola zdobył Gerard Moreno z rzutu karnego, a kolejne dwie Esteban Granero i Sergio Garcia. Bramkę na pocieszenie zdobył w końcówce Juan Carlos. Zawodnicy z RCDE Stadium mogą się więc cieszyć z przejścia do następnej fazy rozgrywek.

30.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, RCDE Stadium, Barcelona

Espanyol – Tenerife 3:2 (1:1)

Gerard Moreno 36′, Esteban Granero 57′, Sergio Garcia 90+1′ – Bryan Acosta 10′, Juan Carlos 90+4′

Bardzo ciekawy mecz odbył się również w Sevilli, gdzie Betis podejmował Cadiz. W poprzednim meczu ekipa z Andaluzji nie miała problemu z wygrana. Dziś sensacyjnie ekipa przyjezdnych pokonała rywala aż 5:3 i okazała się lepsza w dwumeczu ( 5:6 ). Pierwsza połowa to wymiana ciosów w kategorii zdobytych bramek. Strzelanie zaczął w 3. minucie David Barral, chwile później wyrównał Ryad Boudebouz. Do przerwy widniał wynik 2:4, a w drugiej połowie został on jeszcze poprawiony. Kropkę nad ,,i” postawił w 78. minucie Ivan Kecojevic. Zespół gospodarzy nie miał już szans na odrobienie strat. Ekipa przyjezdnych awansowała do 1/8 finału Pucharu Króla.

30.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Estadio Benito Villamarín, Sevilla

Betis – Cadiz 3:5 (2:4)

O starciu Valencii z Realem Zaragozą można śmiało powiedzieć, że dziś formalność stała się faktem. Ekipa Marcelino pewnie ograła przeciwnika 4:1, a kapitalny występ zaliczył Santi Mina, zdobywając dublet w tym meczu. Dodatkowo gola strzelili jeszcze Robert Ibanez oraz Ruben Vezo. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Jorge Marcos Pombo. Tym samym gospodarze awansowali do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Króla.

30.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Estadio de Mestalla, Walencja

Valencia – Real Zaragoza (1:0)

Santi Mina 28′, 59′, Robert Ibanez 68′, Ruben Vezo 86′ – Jorge Marcos Pombo 87′

Losowanie 1/8 Finału Copa Del Rey odbędzie się we wtorek 5 grudnia o 13:00 w siedzibie Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.