Copa Del Rey: Athletic ostatnim półfinalistą! Zadecydowały rzuty karne

W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu w ramach Pucharu Króla Real Betis walczył o awans z Athleticiem Bilbao. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których lepsi okazali się być zawodnicy z San Mames.

Pierwsza połowa nie należała do najprzyjemniejszych. Delikatną przewagę starali się przejąć piłkarze z San Mames, ale nie potrafili tego odpowiednio udokumentować. Najlepszą okazję na gola miał tuż przed przerwą Raul Garcia, lecz Joel Robles bez problemu złapał piłkę. Gra była bardzo szarpana, mogliśmy obejrzeć sporo fauli, 10. po stronie gospodarzy i 9. po stronie gości.

Po zmianie stron gra coraz bardziej się zaostrzała. Zawodnicy grali twardo i coraz bardziej nieczysto. Piłka krążyła między oboma połowami, a piłkarze w dalszym ciągu nie mieli pomysłu co z nią zrobić. Sporo emocji miało miejsce w końcówce meczu. W 84. minucie po wybyciu futbolówki przez Andera Capę Juanmi ta idealnie spadła pod nogi Juanmiego, a napastnik Betisu oddał mocny i precyzyjny strzał. Unai Simon nie miał szans na skuteczną interwencję. Goście pokazali charakter i w ostatniej akcji do wyrównania doprowadził Raul Garcia. Gwiazdor Athleticu wykorzystał dośrodkowanie z lewej flanki i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Trafienie Garcii spowodowało, że na rozstrzygnięcie musieliśmy jeszcze trochę poczekać. W dogrywce żadna ze stron nie chciała przejąć zupełnej inicjatywy tak jak to zrobiła wczoraj Barcelona. Najgroźniejszą okazję mieli gospodarze po strzale Joaquina, ale to uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę gości. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Marcelino, którzy pokonali Betis 4:1. Dwie jedenastki z rzędu obronił Unai Simon, a piłki strzelane przez graczy Betisu leciały w sam środek. Tym samym Athletic dołączył do Barcelony, Levante i Sevilli, a losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek o 13.00.