Copa Del Rey: Athletic Bilbao szczęśliwie awansuje do finału!

The Inquisitr

W drugim meczu półfinałowym Granada na własnym obiekcie podejmowała Athletic Bilbao. Gospodarze po świetnym spotkaniu wygrali z Baskami 2:1, ale nie wystarczyło to do awansu do ścisłego finału.

W pierwszym starciu na San Mames padł wynik 1:0. Wtedy Athletic całkowicie zdominował rywala, pozbawił go wszelkich atutów. Dziś było bardzo podobnie, ale w drugą stronę. To Granada była stroną dominującą, to ona kreowała sobie okazje strzeleckie. W pierwszej połowie trzykrotnie byli bliscy pokonania Unai’a Simona, ale ten nie dał się w żaden sposób zaskoczyć. Baskowie przez większość czasu byli po prostu bezzębni. Nie potrafili prostej okazji przełożyć na celny strzał.

Sytuacja nie poprawiała się w drugiej połowie. Na domiar złego dla nich Granada w końcu znalazła na nich sposób i dzięki trafieniu w 48. minucie Carlosa Fernandeza odrobiła straty. Goście przez cały czas szukali swojej szansy czy to po kontrataku czy też ze stałego fragmentu gry, lecz te w żaden sposób nie przynosiły korzystnego rezultatu. W 76. minucie German Sanchez wykorzystał zagranie z rzutu rożnego i strzałem głową podwyższył prowadzenie. Ten wynik premiował grą w finale ekipę Granady.

Wielu kibiców pewnie myślało, że przy tak grającym Athleticu Granada może być spokojna o awans. Jednakże ci nie złożyli broni. Wykorzystali moment nieuwagi gospodarzy, który ogromnie wpłynął na losy tego dwumeczu. W 81. minucie Yuri Berchiche poszedł z akcją na lewej flance i perfekcyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W takiej sytuacji to podopieczni Gaizki Garitano mogli wejść do finału Copa Del Rey. Granada pomimo wysiłku nie zdołała już zdobyć jednego upragnionego trafienia. Cena za błąd z przed chwili okazała się ogromna.

W wielkim finale Athletic Bilbao zagra z Realem Sociedad, a więc sąsiadem zza miedzy. Wielkie derby Kraju Basków przeniosą się na zagraniczną scenę!