Copa America 2021 w Brazylii!

źródło: cbf.com.br

CONMEBOL podjął decyzję, na mocy której Copa America 2021 odbędzie się w Brazylii. Sytuacja pandemiczna uniemożliwiła zorganizowanie turnieju we wcześniej zakładanych lokalizacjach. Koronawirus siał w Brazylii istne spustoszenie, lecz mimo to państwo zdecydowało się podjąć organizacji święta amerykańskiego futbolu.

Copa America 2021 odbędzie się w Brazylii. CONMEBOL, czyli południowoamerykańska federacja piłki nożnej, podjął ostateczną decyzję. Na jej mocy turniej Copa America odbędzie się w tym roku, a gospodarzem całego wydarzenia została ogłoszona Brazylia.

Pierwotne plany zakładały organizację turnieju na terenie dwóch państw. Mowa tu o Kolumbii i Argentynie. Jednak ze względu na trudną sytuację polityczną, niemożliwa stała się organizacja wydarzenia na terenie pierwszego z państw. Masowe protesty i interwencje policji, które można zaobserwować na kolumbijskich ulicach prawdopodobnie nie skończą się na dniach, więc organizacja tak dużego wydarzenia, jakim jest Copa America byłaby ogromnym ryzykiem.

Drugie z państw, które pierwotnie miały organizować turniej, czyli Argentyna, również nie jest w najlepszej sytuacji. W tym przypadku chodzi o pandemię. Koronawirus nie oszczędził ojczyzny Leo Messiego. Problemy z opanowaniem rozprzestrzeniania się choroby byłyby jednoznaczne z koniecznością rozgrywania meczów w pełnym reżimie i bez kibiców. Do tego istniałoby duże ryzyko zakażenia sportowców i sztabów.

Copa America 2021 rusza już 13 czerwca, więc czasu na podjęcie decyzji odnośnie miejsca rozegrania turnieju nie było wiele. Udało się jednak dojść do porozumienia z władzami Brazylii w tej sprawie. Choć kraj ten miał duże problemy podczas pandemii – ogromne liczby zachorowań i zgonów – obecnie są w stanie podjąć się zorganizowania największego piłkarskiego święta w Ameryce Południowej.

Wszystkie mecze turnieju Copa America odbędą się między 13 czerwca a 10 lipca na terenie Brazylii. Oznacza to, że będzie się on toczył równolegle do mistrzostw Europy 2020, które to rozegrane zostaną między 11 czerwca a 11 lipca. Emocji piłkarskich w najbliższych tygodniach nam nie zabraknie. Problemem mogą być co najwyżej godziny rozgrywania spotkań w Ameryce Południowej – ze względu na inną strefę czasową będą się one zaczynać między godziną 23:00 a 03:00 czasu polskiego.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *