Co za finał Euro U19! Portugalia wygrywa z Włochami po dogrywce!

Jeśli myślicie, że długo nic nie przebije finału Mistrzostw Świata pomiędzy Francją, a Chorwacją, to pomyślcie, ze już jeden finał przebił. Po niespełna miesiącu. Portugalia U19 zwyciężyła reprezentację Włoch U19 po kapitalnym meczu, wynikiem 4:3 i tym samym wygrała EURO U19 rozgrywane w Finlandii.

A wynik nie musiał wcale być taki zachwycający, gdyby nie niesamowity Moise Kean, który w ciągu minuty strzelił dwie bramki i doprowadził do remisu 2:2. Potem w dogrywce znowu Portugalczycy wyszli na prowadzenie, po raz kolejny odrobili Włosi, ale ostatecznie to drużyna z Półwyspu Iberyjskiego wyszła zwycięsko po golu zdobytym w 109. minucie. Bramki dla zwycięzców zdobyli Jota (dwie), Trincao i Pedro Correia. Dla Włochów poza Keanem do siatki trafił też Gianluca Scamacca. Warto wspomnieć o tym, że dwa lata temu niemal ta sama drużyna Portugalii wygrała Euro U17. Jeśli dalej będzie się to tak dobrze układać, to za kilka lat całkiem możliwe, że ekipa Portugalii po raz kolejny sięgnie po puchar EURO, tym razem już seniorski.

Włochy – Portugalia 3:4 (2:2 reg.)
Kean 76′, Kean 77′, Scamacca 107′ – Jota 45+1′, Trincao 72′, Jota 94′, Correia 109′