Co się dzieje ze Stalą Stalowa Wola? Kolejne zawirowania w klubie! Jak to ma pomóc?

stal1938.pl/galeria/foto/stal-stalowa-wola-lech-ii-poznan/

Stal Stalowa Wola jeszcze w poprzednim sezonie występowała na poziomie drugiej ligi. Echem obył się ich spadek, a także próby ratowania sytuacji przy tzw. zielonym stoliku. Ta sztuka się nie udała, a zielono-czerni muszą teraz grać z takimi ekipami jak Jutrzenka Giebułtów, czy też Hetman Zamość. 

Stal początek sezonu miała nie najlepszy. Z biegiem czasu wszystko zaczęło wracać do normy, a przed przerwą Bożonarodzeniową zajmowali trzecie miejsce. W lidze przoduje Wisła Puławy, która odjechała reszcie stawki. Warto przypomnieć, że tylko mistrz grupy awansuje do drugiej ligi, a Stal aspirowała, by jak najszybciej wrócić tam gdzie ich miejsce. Jednak zarządzanie w klubie i złe decyzje mocno wpływają na ten zespół co widać w ostatnim czasie.

30. kwietnia zarząd klubu wydał komunikat o kolejnych działaniach mających na celu poprawę sytuacji klubu. Zdecydowano się przede wszystkim na odsunięcie od pierwszej drużyny trenera Jaromira Wieprzęcia. Dodatkowo mocnym ciosem była decyzja o braku finansowania klubu przez prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego.

Rada Nadzorcza zwołana na prośbę Prezydenta Miasta Stalowej Woli dokonała oceny bieżącej sytuacji w jakiej znajduje się Stal Stalowa Wola. Obecny na posiedzeniu Prezydent Miasta przedstawił swoje oczekiwania o charakterze personalnym i organizacyjnym. Rada Nadzorcza nie przyjęła rekomendacji przedstawionych przez Prezydenta Miasta. Lucjusz Nadbereżny poinformował Radę Nadzorczą, że wstrzymuje czasowo finansowanie Piłkarskiej Spółki Akcyjnej STAL STALOWA WOLA z budżetu miasta. Rada Nadzorcza w rozmowie z Prezesem Michałem Czubatem zaproponowała rozwiązanie doraźne połączenia jego funkcji zarządczych oraz sportowych. Prezes Zarządu zawiadomił o odsunięciu od trenowania pierwszej drużyny trenera Jaromira Wieprzęcia. Na posiedzeniu Prezes PSA STAL STALOWA WOLA poinformował, że dyrektor sportowy oraz prokurent Karol Wołoszyn, złożył rezygnację z pełnionych funkcji. Ustalono, że w najbliższych dniach w uzgodnieniu z Radą Nadzorczą zostanie powołany prokurent spółki. Członkowie Rady Nadzorczej zobowiązali Prezesa Zarządu do podjęcia natychmiastowych działań obejmujących przedstawienie planu sportowego co do sposobu dalszego funkcjonowania Spółki

2. kwietnia zarząd wydał kolejny komunikat do mediów, w którym przywrócił Jaromira Wieprzęcia do pełnienia obowiązków szkoleniowca drużyny. Prezes Marek Czubat odniósł się także do innych kwestii.

30. marca 2021 r. odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu Spółki z Radą Nadzorczą. Rada Nadzorcza zobowiązała Zarząd do rozpoczęcia natychmiastowych działań obejmujących przedstawienie planu sportowego co do dalszego funkcjonowania Spółki. Tego samego dnia Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, z uwagi na wyniki sportowe Naszej drużyny, wydał decyzję o czasowym wstrzymaniu finansowania Klubu, a prokurent i dyrektor sportowy Karol Wołoszyn podał się do dymisji. W związku z sytuacją sportową Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola, jak również mając na względzie uwarunkowanie ekonomiczne zostały zainicjowane przez Zarząd następujące decyzje mające na celu poprawę położenia sportowego Spółki. 

30. marca 2021 r. Zarząd podjął decyzję o czasowym odsunięciu trenera Jaromira Wieprzęcia od trenowania pierwszej drużyny. Po przeanalizowaniu ekonomicznej sytuacji Spółki oraz przeprowadzeniu rozmów z zawodnikami, trenerem Jaromirem Wieprzęciem oraz osobami, które są czynnie zaangażowane w funkcjonowanie Klubu, mając na uwadze priorytet w postaci dobra Naszego Klubu i Drużyny, a także przyjmując stopień determinacji i zaangażowania dotychczasowego trenera, 2 kwietnia 2021. decyzją Zarządu przywrócono Jaromira Wieprzęcia na funckję pierwszego trenera PSA Stali Stalowa Wola. Jednocześnie trener Jaromir Wieprzęć został zobowiązany do uzyskania efektu sportowego tj. wygrania trzech najbliższych meczy. W przypadku braku wywiązania się przez trenera z tego zobowiązania poda się on do dymisji i rozwiąże swój kontrakt ze Stalą Stalowa Wola. 

Ponadto, w razie nie uzyskania wyżej wymienionego wyniku sportowego ja także oddam się do dyspozycji Rady Nadzorczej. Natomiast jeśli zostanie spełnione przez trenera przedmiotowe zobowiązanie, będzie on pełnił swoją funkcję do końca bieżącego sezonu rozgrywkowego, po którym to Zarząd podejmie dalsze decyzje co do roli trenera Jaromira Wieprzęcia w Stali Stalowa Wola. Jednocześnie pragnę podkreślić, iż Zarząd Spółki cały czas podejmuje działania w celu poprawy sytuacji sportowej PSA Stali Stalowa Wola. W tym celu apeluję do wszystkich osób, którym na sercu leży dobro Naszego Klubu, o wsparcie kibicowskie w tych trudnych chwilach dla Naszej Stalówki.

Starcie z Jutrzenką Giebułtów Stal wygrała 1:0, jednak kolejne przeciwko rezerwom Korony Kielce już nie. Zielono-czarni polegli na wyjeździe 0:1, a obecnie plasują się na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 44. punktów. Wobec powyższych komunikatów trener nie spełnił założonego celu wygrania trzech kolejnych spotkań. Wskutek czego dnia 12. kwietnia został zwolniony w pełnienia obowiązków pierwszego trenera drużyny.

W dniu 12. kwietnia kontrakt o świadczenie usług szkoleniowych Jaromira Wieprzęcia został rozwiązany za porozumieniem stron. W kolejnym meczu z Hetmanem Zamość drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Damian Skakuj. Trenerowi Jaromirowi Wieprzęciowi dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy dalszych sukcesów sportowych. O kolejnych działaniach podejmowanych przez Zarząd i Radę Nadzorczą Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola będziemy informować na bieżąco.

W dniu dzisiejszym najprawdopodobniej rezygnację ma także złożyć prezes Stali Michał Czubat. Kandydatów na to stanowisko nie widać, a wszyscy potencjalni odmawiają. Po tym wszystkim co dzieje się w klubie należy sobie zadać pytanie. Jak to wszystko ma pomóc w wyjściu na prostą? Oczywiście zmiany są konieczne, ale jak to wszystko wpłynie głównie na piłkarzy. Do użytku także został oddany nowy stadion, który miał służyć “Stalówce” podczas gry w drugiej lidze. Teraz muszą gościć tam trzecioligowców, a wielce prawdopodobne, że w tej lidze zakotwiczą na dłużej. Wisła Puławy sporą przewagę nad resztą stawki, co mocno może utrudnić Stalówce awans.

Także bez odpowiedniego wsparcia finansowego może być trudno, ponieważ koszty utrzymania piłkarzy, stadionu małe nie są. Nieoficjalnie wiadomo, że kolejni sponsorzy wycofują się ze wspierania “Stalówki”, zaś umowa na 120 tysięcy nie została przedłużona. Ciekawą kwestią jest także, jakie decyzje podejmie prezydent w sprawie finansowania klubu. Na razie sytuacja wygląda po prostu mało ciekawie.

Źródło komunikatów: strona facebook “Stal Stalowa Wola PSA” 

OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *