Co dwóch Polaków, to nie jeden! Borussia zwycięża na Emirates!

Borussia Dortmund pokonała w meczu wyjazdowym Arsenal Londyn 2:1. Mecz rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów obfitował w wiele podtekstów związanych z reprezentantami Polski, występującymi w obu ekipach. Wojtek Szczęsny musiał uznać wyższość ekipy z Westfalii, w której od pierwszych minut wystąpili Lewandowski i Błaszczykowski.

Piłkarze Jurgena Kloppa świetnie weszli w ten mecz. Już w 16. minucie zdobyli prowadzenie, po bramce autorstwa Michitarjana. Asystą przy tym golu popisał się Robert Lewandowski.  Arsenal chciał  jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Piłkarzom Wengera brakowało jednak szczęścia, Tomas Rosicky trafił m.in. w słupek. W końcu, gdy wydawało się, że Borussia zakończy pierwszą cześć gry z prowadzeniem, na 4 minuty przed jej końcem, błąd w szeregach defensywy wykorzystał Giroud, który skierował piłkę do pustej bramki. Druga połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Jednak w 82.minucie, po jednej z naprawdę niewielu okazji drużyny niemieckiej, piłkę w pole karne dośrodkował Kevin Grosskreutz, a Robert Lewandowski nie zastanawiając się długo, strzałem z pierwszej piłki skierował ją do bramki Wojtka Szczęsnego. Trzy punkty jadą zatem do Dortmundu!

Arsenal Londyn – Borussia Dortmund  2:1  (1:1)

• Bramka 0:1 Michitarjan 16′
  • Bramka 1:1 Giroud 41′
  • Bramka 1:2 Lewandowski 82′