Co dalej z trenerem Wisły Kraków? Zaskakująca decyzja

Fot. Mateusz Czarnecki

Ta wiadomość raczej nie zadowoli kibiców “Białej Gwiazdy”.

Wisła Kraków, jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Polsce, znalazła się na rozdrożu decyzyjnym dotyczącym przyszłości jej trenera, Alberta Rudé. Mimo nieosiągnięcia głównego celu sezonu, którym było zapewnienie sobie miejsca w barażach o Ekstraklasę, trener otrzymał zaskakującą propozycję przedłużenia kontraktu.

Miniony sezon nie przyniósł spodziewanych sukcesów ligowych, jednak klub mógł świętować zdobycie Pucharu Polski po raz pierwszy od dwudziestu lat. Zwycięstwo to zapewniło Wisle miejsce w eliminacjach do europejskich pucharów. Mimo to, w ligowych rozgrywkach „Biała Gwiazda” zakończyła sezon z czterema kolejnymi meczami bez zwycięstwa. To skutkowało zaledwie dziesiątym miejscem w tabeli.

Kluczowym momentem dla klubu było przegrane 0:3 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, co jeszcze bardziej oddaliło drużynę od możliwości gry o wejście do Ekstraklasy. Niepowodzenie to podsyca spekulacje dotyczące przyszłości trenera Rudé, mimo to zarząd klubu postanowił zaproponować mu nową umowę.

Decyzja w rękach Rudé

Albert Rudé, który przejął ster Wisły w końcu 2023 roku, ma teraz przed sobą ważną decyzję. Informacje wskazują, że trener otrzymał ofertę przedłużenia współpracy na kolejny sezon. Szkoleniowiec ma czas do końca tygodnia, aby odpowiedzieć na propozycję klubu.

Jego decyzja będzie miała kluczowe znaczenie dla kierunku, który obranie Wisła Kraków w najbliższej przyszłości. O ile zarząd klubu wyraża chęć kontynuacji współpracy, to dalsze losy Rudé w Krakowie mogą zaważyć na całokształcie strategii klubu na nadchodzące lata.

Źródło: WP Sportowe FaktyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.