akademia.lechpoznan.pl

Po wczorajszym podsumowaniu Centralnej Ligi Juniorów grupy wschodniej, dziś czas na grupę zachodnią.

Zespół Lechii Gdańsk po remisie z Pogonią Szczecin stracił prowadzenie w tabeli. Obecnie liderem grupy zachodniej jest Lech Poznań, który wygrał z Bałtykiem Koszalin. W tabeli drużyna z stolicy wielkopolski ma przewagę jednego punktu nad drugim Górnikiem Zabrze, natomiast trzecia Lechia Gdańsk ma stratę dwóch punktów do lidera tabeli. Najlepszym strzelcem w grupie zachodniej jest Eryk Sobków, zawodnik Zagłębia Lubin, zdobywca 21 bramek. Najskuteczniejszy zawodnik został powołany do reprezentacji do lat 18, na turniej towarzyski Puchar LFF. Warto zwrócić uwagę na Kamila Jóźwiaka, Krzysztofa Gładosza, Marcina Gawrona i Jakuba Zagórskiego, którzy wyróżniają się na tle pozostałych zawodników, juniorzy ci trenowali przed rundą wiosenną z pierwszym zespołem Lecha Poznań.

Zawisza Bydgoszcz – MKS Kluczbork 3:0 (1:0)

Bramki: Michał Cywiński 17’, 78’, Artur Olszanowski 83’

Składy:

Zawisza: Dominik Kowalski – Jakub Gackowski (24’Adrian Gołdyn), Mateusz Mazalon, Arkadiusz Widelski, Damian Ciechanowski, Jakub Łukowski, Radosław Jagodziński (75’Norbert Czachorowski), Michał Cywiński, Daniel Włosiński, Krystian Born (63’Artur Olszanowski), Kamil Zieliński (57’Michał Chyrek)

MKS: Dawid Sładek – Kamil Babiarz, Mateusz Gacmaga, Aleksander Jelonek (80’Łukasz Panek), Miłosz Michalewski, Kamil Nykiel, Paweł Olenkiewicz, Błażej Pawlak (24’Dawid Slimak), Dominik Pelc (1’Michał Sarna), Jakub Skoczylas, Szymon Witos

Arka Gdynia – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 3:0 (0:0)

Bramki: Dawid Tomczak 68’, Krystian Patok 90’, Maksymilian Hebel 90’+2

Składy:

Arka: Kamil Kotkowski – Jakub Izdebski, Błażej Niciński, Mateusz Skrzypczak, Jakub Nowakowski, Patryk Regulski, Mateusz Skrzypczak, Błażej Białek (75’Maksymilian Hebel), Dawid Tomczak (80’Jakub Bartlewski), Jakub Bach (46’Krystian Patok), Damian Kucharski (55’Mateusz Węsierski)

Stilon: Gabriel Kodzis, Cezary Dzięcielewski, Patryk Płóciennik, Mikołaj Krzyżanowski, Radosław Gromala, Mateusz Ogrodowski (56’Łukasz Florek), Miłosz Kubacki, Patryk Jakubowski (50’Radosław Tretiak), Adrian Skórecki (60’Grzegorz Sawicki), Daniel Mrozek, Błażej Cerbijan (66’Daniel Rodzeń)

Lech Poznań – Bałtyk Koszalin 4:2 (1:1)

Bramki: Kamil Jóźwiak 32’, Kacper Friska 58’, Dawid Kurminowski 82’, Marcin Gawron 90’+3 – Daniel Buszowiecki 33’, Filip Tylczyński 90’

Składy:

Lech: Adrian Szady – Marcin Banaszak, Benjamin Bednarz (46’Jan Andrzejewski), Kacper Friska(80’Patryk Janasik), Marcin Gawron, Krzysztof Gładosz (67’Mateusz Pawlak), Kamil Jóźwiak, Piotr Rymar, Bartosz Tetych(67’Dawid Kurminowski), Kacper Wojdak, Jakub Zagórski

Bałtyk: Sebastian Skrzyński – Łukasz Szczerba(33’Jakub Drozdowski), Maciej Andrzejczak, Marcin Budnik, Adrian Kwiatkowski, Tomasz Pasieka, Daniel Buszowiecki(54’Filip Tylczyński), Bartłomiej Fastyn, Michał Plata, Mateusz Czapłygin(75’Bartosz Ziółkowski), Wojciech Kołakowski(70’Karol Saganowski)

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 1:2 (0:0)

Bramki: Kamil Wrótny 90’ – Sebastian Żyłka 53’, Kamil Szczygieł 63’

Składy:

Śląsk: Wojciech Kocielski – Adrian Sobczak, Dawid Matuszewski, Kamil Wrótny, Krystian Miś, Michał Kuriata (59’Dawid Kończak), Miłosz Kubacki, Mikołaj Kotfas, Kamil Majgier (85’Damian Kalarus), Rafał Kurzynoga, Mateusz Stempin (67’Rafał Mikła)

Ruch: Michał Majda – Patryk Cheba, Mateusz Sikora, Jakub Spychaj, Klaudiusz Szymura, Michał Bobryk, Dominik Szol (73’Kamil Fredyk), Stanisław Sarwicki (58’Daniel Skalski), Kamil Szczygieł (80’Damian Starowicz), Sebastian Żyłka (87’Kamil Lewandowski), Jakub Sołdecki

Olimpia Grudziądz – Odra Opole 0:1 (0:0)

Bramki: Kacper Pawlus 66’

Składy:

Olimpia: Mikołaj Brylewski – Dawid Elminowski, Mikołaj Pankowski (89’Daniel Kawczyński), Jakub Bollin (75’Daniel Łazowski), Miłosz Węgierek, Maciej Szewczuk (46’Michał Igliński), Oskar Trzepacz, Damian Piernikowski (62’Zbigniew Śliwiński), Nikodem Manthey, Aleksander Śmiejewski, Rafał Babul

Odra: Tobiasz Weinzettel – Michał Czok, Sebastian Duda, Dennis Gordzielik (89’Adam Jabłoński), Tomasz Kolanko, Radosław Kowalczyk (75’Gracjan Habdas), Aleksander Kowalski, Kacper Pawlus, Paweł Perz (62’Szymon Pastuszek), Bartosz Sobczyński, Patryk Sowiński

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:0 (2:0)

Bramki: Krzysztof Kiklaisz 7’, 20’

Składy:

Górnik: Bartosz Poloczek – Jakub Luberda, Szymon Surdacki, Rafał Lewandowski, Radosław Gruszka (77’Bartosz Pikul), Michał Teichman, Maciej Wolański (75’Kamil Kot), Jarosław Potoniec, Krzysztof Kiklaisz (85’Karol Pstuś), Daniel Barbus, Bartłomiej Olszewski

Zagłębie: Michał Nowak – Damian Pawłowski, Dominik Jończy, Damian Oko, Paweł Bieliński (46’Paweł Jastrzębski), Kacper Szymankiewicz, Patryk Kozak (78’Karol Wojtyło), Patryk Mucha, Mateusz Morys, Paweł Żyra, Adrian Nowacki (72’Mateusz Wojtyło)

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)

Bramki: Jakub Piotrowski 90’+1 – Szymon Kurczak 36’ (s)

Składy:

Pogoń: Adrian Henger – Błażej Chouwer, Sebastian Kowalczyk (10’Maksymilian Czapliński), Dawid Kuliga (77’Rafał Maćkowski), Szymon Kurczak (80’Patryk Adamczuk), Paweł Marczuk, Patryk Paczuk, Krystian Peda, Jakub Piotrowski, Michał Stańczyk, Dawid Zieliński (60’Adam Ładziak)

Lechia: Maciej Raniowski – Daniel Górski, Jacek Jadanowski, Mateusz Goerke, Mateusz Gołębiewski, Maciej Gregorek (67’Sebastian Sypniewski), Bartłomiej Danowski, Maciej Wolski, Łukasz Kopka, Adam Gołuński (80’Albin Teresiński), Karol Zieliński (87’Jakub Kołodziejczyk)

UKP Zielona Góra – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: Maciej Piorun 90’+3

Składy:

UKP: Robert Kuta – Jakub Babij, Mariusz Kaczmarczyk, Gracjan Komarnicki, Maciej Mazurkiewicz (65’Aleksy Szczygieł), Rafał Ostrowski, Mateusz Pietruszyński (65’Kamil Paruch), Maciej Piorun, Adrian Topolski (46’Robert Zaniuk), Patryk Walicht, Kacper Żak (75’Aron Athenstadt)

Warta: Mateusz Filipowiak – Krzysztof Pawłowski, Maciej Pawłowski, Oskar Kozłowski, Dariusz Wróblewski, Miłosz Brylewski, Mikołaj Marciniak, Fabian Burzyński (60’Gracjan Goździk), Marcin Gałkowski (75’Jakub Kliks), Mateusz Lewandowski, Jan Paczyński (60’Patryk Zandecki, 85’Mateusz Ciapa)

Źródło: własne/laczynaspilka.pl        


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

1 thought on “CLJ: Podsumowanie 18. kolejki – grupa zachodnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *