Milik znalazł się w kadrze Ajaksu na mecz z Dnipro

Reprezentant Polski, napastnik Ajaksu Amsterdam, Arkadiusz Milik dostał powołanie do kadry drużyny ze stolicy Holandii na nadchodzący mecz z ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk rozgrywany w ramach 1/8 finału Ligi Europy. Niedawno polski snajper drużyny prowadzonej przez Franka de Boera zmagał się z problemami ze ścięgnem udowym w prawej nodze, dlatego jego pojawienie się w kadrze do oficjalnego zaprezentowania powołanych zawodników nie było pewne.

 

Napastnik Ajaksu doznał kontuzji 1. marca w wygranym przez jego drużynę (1-3) meczu z PSV Eindhoven. Trener zadecydował o jego zejściu z placu gry w 57. minucie, ale jak dowiedziano się później od holenderskich lekarzy, uraz nie był na tyle poważny, aby wykluczyć Milika z gry na dłuższy czas. W ramach rekonwalescencji polski napastnik oglądał niedzielny mecz 26. kolejki Eredivisie z Excelsiorem (1-0) z trybun Amsterdam Areny.

Uraz okazał się nie wykluczać młodego snajpera z gry na dłuższy okres, przez co 21-letni wychowanek Rozwoju Katowice znalazł się w kadrze na czwartkowy mecz z Dnipro rozgrywany w stolicy Ukrainy, w Kijowie. Jak wiemy, Polak mocno przyczynił się do awansu do 1/8 finału LE, ponieważ w 1/16 trafił do siatki rywala, Legii Warszawa trzy razy, a ostateczne wyniki obu meczów (zwycięstwo 1-0 w Amsterdamie oraz wygrana 3-0 w Warszawie) wyłoniły Ajax jako zwycięzcę.

źródło: Eurosport
foto: wprost.pl


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *