Chwicza Kwaracchelia opuścił Rubin Kazań. Gwiazda ligi rosyjskiej zagra w swojej ojczyźnie

Kvaratskhelia

https://twitter.com/premierliga_en/status/1274340867306815490/photo/1


Wielki gruziński talent znów zagra w swojej. W związku z możliwością opuszczenia ligi rosyjskiej Chwicza Kwaracchelia zdecydował się na powrót do Dinama Batumi.

Liga rosyjska zmaga się obecnie z problemem masowego wyjazdu zagranicznych zawodników. Jest to związane z decyzją europejskich władz o ułatwieniu zawodnikom z tych rozgrywek upuszczenia własnych klubów. Ma być to jedna z sankcji nałożonych na Rosję za jej agresję militarną skierowaną przeciwko Ukrainie.

Rosję opuścił już Grzegorz Krychowiak, to samo stara się zrobić Sebastian Szymański. Jednak wyjeżdżają nie tylko Polacy, robią to samo zawodnicy innych narodowości. Jednym z nich jest Chwicza Kwaracchelia. Utalentowany Gruzin przeniósł się z Rubina Kazań do Dinama Batumi. Zawodnik jest wychowankiem klubu i zdecydował się na powrót do jego szeregów.

Dlaczego piszemy o jego transferze? Bo Kwaracchelia jest jedną z większych gwiazd młodego pokolenia. Już latem ubiegłego roku interesowały się nim kluby włoskie na czele z SSC Napoli. Polscy fani mogli zobaczyć jego niesamowite umiejętności w meczach kwalifikacyjnych do Ligi Konferencji Europy, gdy Rubin Kazań mierzył się z Rakowem Częstochowa. Gruzin z dużą łatwością wchodził wtedy w liczne dryblingi.

Chwicza Kwaracchelia w Dinamie Batumi pozostanie do końca obecnego sezonu. Jego umowa wiąże go z Rubinem Kazań do  30 czerwca 2024 roku. Mało prawdopodobne, że niezbyt bogaty klub z ligi gruzińskiej będzie mógł sobie pozwolić na wykup piłkarza.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.