Cholewiak: Nie patrzymy na innych

Po zwycięstwie Śląska nad Wisłą Płock 2:1 wrażeniami po meczu postanowił podzielić się Mateusz Cholewiak. Zdobywca pierwszej bramki podzielił się po meczu swoimi wrażeniami

Cholewiak opowiedział o tym, jak zawodnicy nastawili się do spotkania oraz jak czują się po zwycięskim meczu:

Wiedzieliśmy jaka jest nasza sytuacja przed meczem. Musieliśmy zaatakować i strzelić szybko bramkę. To się na szczęście udało. Później niestety straciliśmy bramkę, ale ważne, że zespół na to zareagował. Najważniejsze, że trzy punkty zostają we Wrocławiu i z tego powodu się bardzo cieszymy. Jeszcze nie czujemy ulgi. Wykonaliśmy duży krok w naprzód. Nie patrzymy na innych, bo sami musimy punktować. 

Strzelec gola podzielił się również wiedzą na temat ogromnej motywacji, którą dziś można było zauważyć u graczy Śląska:

– Powiedzieliśmy sobie w szatni, że nie sztuką jest wygrywać i być zadowolonym. Charakter drużyny poznaje się właśnie w takich momentach. Zareagowaliśmy na zaistniałą sytuację bardzo dobrze. Mamy przed sobą jeszcze dwa mecze i musimy z tego wycisnąć sto procent. 

Cholewiak opowiedział również o ćwiczonych na treningach rzutach rożnych i o swoim dobrym występie:

Mieliśmy dwa dni poświęcone stałym fragmentom. Wiedzieliśmy, że sztab dobrze nas przygotował i wiedzieliśmy, że możemy zaskoczyć tym Wisłę. Dobrze, że udało się na zdobyć w ten sposób dwie bramki. Cieszy mnie również mój gol, ale najważniejsze jest to, że wygrywa drużyna. Na moje indywidualne statystyki nie jest teraz pora. 

Przejdź do paska narzędzi