espnfc.com

Chile pewnie pokonało reprezentację Ekwadoru w meczu otwierającym 44. mistrzostwa Copa America. Bramki dla gospodarzy zdobywali Arturo Vidal z karnego oraz Eduardo Vargas.

Drużyna Sampaoliego dominowała nad rywalem przez większość spotkania. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Estadio Nacional w Santiago czekali do 67. minuty, kiedy to pomocnik Juventusu Arturo Vidal pokonał z jedenastu metrów Alexandra Domingueza.

Kolejne trafienie, zamykające rywalizację obu drużyn na 6. minut przed końcem spotkania zdobył Eduardo Vargas po podaniu od Alexisa Sancheza.

Dzięki tej wygranej gospodarze turnieju objęli prowadzenie w grupie A i będą czekali na wynik potyczki Meksyku z Boliwią, który zostanie rozegrany już jutro o 1:20 czasu polskiego.

Chile 2-0 Ekwador, 12/06/2015r. godz: 1:30

1-0, A. Vidal (k). (67′)

2-0, E. Vargas (84′)

Chile: C. Bravo – M. Isla, E. Mena, G. Jara, G. Medel – M. Diaz, C. Aranguiz (D. Pizzaro 84′), A. Vidal, J. Valdivia (M. Fernandez 67′) – J. Beausejour (E. Vargas 46′), A. Sanchez.

Ekwador: A. Dominguez – J. Paredes, W. Ayovi, F. Erazo, G. Achilier – O. Lastra, C. Noboa, F. Martinez, M. Bolanos, J. Montero – E. Valencia.