Chelsea zgarnia nagrody za miesiąc październik

www.premierleague.com

Antonio Conte został najlepszym menedżerem Premier League w październiku, natomiast Eden Hazard odebrał statuetkę dla piłkarza poprzedniego miesiąca.

Chelsea udało się zdobyć komplet punktów w październiku w czterech spotkaniach, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Takie osiągnięcie nie pozostawiało wątpliwości, który trener powinien zostać wyróżniony nagrodą od władz Premier League. Zmiana formacji na 3-4-3 przyniosła świetne rezultaty i klub ze Stamford Bridge zajmuje obecnie 2. pozycję zaledwie punkt za liderującym Liverpoolem.

,,Ta nagroda to wielki zaszczyt i chciałbym podzielić się nią wraz z moimi zawodnikami. Po raz pierwszy pracuję w innym kraju, w innej kulturze i wdrążenie swojej filozofii nie jest łatwe, jednak w tym momencie cieszę się z wyboru jakiego podjąłem” – przyznał Antonio Conte.

Zawodnikiem października został natomiast Eden Hazard. Belg był motorem napędowym swojego zespołu, co w klarowny sposób przedstawiają statystyki skrzydłowego. 3 bramki i asysta w poprzednim miesiącu przyczyniły się do kapitalnej formy Chelsea, a Hazard nie jest zainteresowany zatrzymaniem się na tym wyniku.

,,Dziękuje za wszystkie głosy, widzimy się za miesiąc z tą samą nagrodą. To cieszy, jednak w ostatecznym rozliczeniu najważniejsze jest wygranie ligi. Bez moich kolegów z drużyny nie mógłbym grać na takim poziomie. Mieliśmy świetny zeszły miesiąc i mam nadzieję, że będziemy w stanie to kontynuować” – stwierdził najlepszy zawodnik Premier League w sezonie 2013/14.

Źródło: www.premierleague.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *