Chelsea wygrywa w hicie kolejki!

manutd.com

Antonio Conte po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy od Pepa Guardioli. Po zwycięstwie 3-1 na Etihad Stadium w grudniu ubiegłego roku, dzisiaj w 31. kolejce Premier League, Hiszpan po raz drugi musiał uznać wyższość Włocha. Chelsea wygrała 2-1 z Manchesterem City na Stamford Bridge.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 10. minucie Eden Hazard zdobył gola po asyście Cesara Azpilicuety. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od głowy kapitana ,,The Citizens” Vincenta Kompanego. Później do ataku ruszyli goście. Swoje szanse mieli Fernandinho oraz Sergio Aguero. W 22. minucie Chelsea wyprowadziła groźną kontrę, która zakończyła się strzałem Cesca Fabregasa. Futbolówka po uderzeniu Hiszpana odbiła się po drodze od obrońcy ,,Obywateli” , lecz finalnie przeleciała nad poprzeczką. W 26. minucie fatalnie zachował się bramkarz gospodarzy Thibaut Cortouis, który wybił piłkę wprost pod nogi Davida Silvy. Hiszpan uderzył na bramkę, ale Belg sparował futbolówkę po jego uderzeniu. Zrobił to na tyle nieudolnie, że ta znalazła się przy Sergio Aguero, a Argentyńczyk skierował ją do pustej bramki. W 34. minucie w polu karnym Manchesteru City faulowany był Pedro. Sędzia Mike Dean wskazał na ,,wapno”. Willy Caballero obronił strzał Edena Hazarda, lecz odbił piłkę wprost pod nogi Belga, a ten dobił ją bez problemu. Chelsea ponownie wyszła na prowadzenie.

Po zmianie stron zdecydowanie częściej atakowali goście. W 49. minucie gospodarze musieli ratować się wybiciem piłki z linii bramkowej po strzale głową Vincenta Kompanego. W 65. minucie drugi z środkowych obrońców ,,The Citizens” John Stones starał się uderzeniem głową zaskoczyć Thibauta Courtouisa, jednakże piłka wpadła wprost ,,do koszyczka” golkipera Chelsea. Piłkę meczową goście mieli w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Davida Silvy, idealną pozycję w polu karnym miał Stones, ale przestrzelił.

Chelsea utrzymała siedmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Tottenhamem, który rzutem na taśmę wygrał w Swansea. Manchester City znajduje się na 4 pozycji z 14 już punktami straty do lidera z Londynu.

Chelsea – Manchester City 2:1 (2:1)