Kolejorz zagra w finale Pucharu Polski

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Zawodnicy Lecha Poznań przypieczętowali awans do finału. W rewanżowym starciu Pogoń przegrała po bramce Marcina Robaka.

W pierwszym spotkaniu Lech pokonał u siebie Pogoń 3:0. Mimo to gospodarze nadal wierzyli i zapowiadali walkę do końca. Przebieg gry pokazał, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Portowcy prowadzili grę na połowie Kolejorza, który spokojnie czekał na swoje szanse. Czujność Jasmina Buricia sprawdził między innymi Dawid Kort, który poradził sobie z obrońcami i gdyby nie odważne wyjście poznańskiego bramkarza padła by bramka. Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie nic już sie nie wydarzy indywidualną akcję przeprowadził Marcin Robak, który mocnym strzałem pokonał Jakuba Słowika.

W drugiej połowie tempo gry zdecydowanie spadło. Oba zespoły raczej pogodziły się z wynikiem dwumeczu i prowadziły spokojną grę z pojedynczymi przebłyskami do końca spotkania

W finale Pucharu Polski Lech Poznań zmierzy się z Arką Gdynia.

Autor: Marcin Rogiński, Źródło: Własne