Championship: Grosicki z golem. West Bromich blisko awansu [VIDEO]

Zapierające dech w piersiach widowisko zafundowali fanom gracze West Bromich Albion i Hull City. Gospodarze wygrali 4-2 i pewnie zmierzają w kierunku Premier League. Bramkę dla swojego zespołu zdobył Kamil Grosicki, który rozegrał całe spotkanie.

Strzelanie już w 4. minucie rozpoczął Austin. Wykorzystał on dogranie Pereiry i otworzył wynik spotkania. Nieco ponad kwadrans później Hull City wyrównało za sprawą Stewarta. To jednak piłkarze gospodarzy schodzili do szatni w lepszych nastrojach. Przed przerwą na 2:1 strzelił Hegazy i to Hull City musiało myśleć o zmianie wyniku. Po zmianie stron goście wyrównali błyskawicznie. Tym razem to Wilks dał powody do radości swoim kibicom i wyrównał stan meczu. To wyraźnie nie pasowało Kamilowi Grosickiemu. Polak dostał w tym meczu szansę od pierwszej minuty i bezbłędnie ją wykorzystał. Zaledwie 60 sekund później skrzydłowy otrzymał fenomenalne podanie od Pereiry i nie dał bramkarzowi żadnych szans.

Rywali w 76. minucie dobił Diangana i to West Bromich Albion mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Klub Grosickiego obrał kurs na Premier League i tylko potworny sztorm mógłby odebrać im bezpośredni awans. Na 5 kolejek przed końcem mają 5 punktów przewagi nad 3. miejscem i prawdopodobnie razem z Leeds już niedługo będą cieszyć się z awansu.