Celta Vigo po zaciętym boju z Realem Sociedad zwyciężyła 3:2 i wróciła na zwycięską ścieżkę. Bramkę na wagę trzech punktów na minutę przed końcem spotkania strzelił Pablo Hernandez.

Przed wyjazdem do kraju Basków, ekipa Berizzo regularnie punktowała w lidze, choć w ubiegłym tygodniu musiała uznać wyższość Realu Madryt, który przyjechał do Vigo z nieziemskim Keylorem Navasem między słupkami. Zespół Davida Moyesa do meczu z Celtą podchodził po wygranej nad Levante aż 4:0.

Zmagania na Anoeta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie od Illaramendiego na bramkę zamienił Agirretxe.

Celta dosyć szybko odpowiedziała, ale trzeba przyznać, że była to szczęśliwie zdobyta bramka. Radoja uderzał zza pola karnego, piłka odbiła się od Aspasa i zmyliła interweniującego Rulliego.

Txuriurdin ponownie wyszli na prowadzenie w 37. minucie gdy Berchiche dograł piłkę w pole karne Celty a tam czyhał już Agirretxe i po chwili mógł cieszyć się z dubletu.

Po przerwie lepiej prezentowali się gracze Berizzo, którzy zabrali się za odrabianie strat. Na owoce ich pracy nie trzeba było długo czekać. niespełna po godzinie gry za sprawą Aspasa Celta remisowała z Realem Sociedad 2:2

Największe emocje towarzyszyły  kibicom zgromadzonym na Anoeta w końcówce spotkania. Najpierw swoją okazję zmarnował Iago Aspas, a kilka minut później John Guidetti był o włos od zdobycia zwycięskiego gola, jednak i on musiał obejść się smakiem.

Bohaterem Os Celeste został Pablo Hernandez, który zdobył najprawdopodobniej najładniejszą bramkę tej kolejki! Nolito odegrał w okolice trzydziestego metra od bramki Rulliego do Pablo Hernandeza a Chilijczyk popisał się niesamowitym strzałem, który dał Celcie upragnione 3 punkty.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Celta awansowała w tabeli na 3. pozycję kosztem Atletico i Villarreal i ma na koncie 21 punktów, natomiast Real Sociedad plasuje się na 15. lokacie z dorobkiem 9. oczek.

Real Sociedad 2:3 Celta Vigo, 31.10.2015 r., Estadio Anoeta, San Sebastian.

1:0, Agirretxe (11′)

1:1, Aspas (17′)

2:1, Agirretxe (37′)

2:2, Aspas (56′)

2:3, P. Hernandez (89′)