Ceferin: Będziemy walczyć z Super Ligą

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prezydent UEFA – Aleksander Ceferin nalega, by inni dołączyli w walce z ideą stworzenia tzw. “Super Ligi”.

Od piątku media na całym świecie rozpisują się o informacjach z Football Leaks nt. stworzenia rozgrywek, do których należałyby najbogatsze kluby w Europie. Projekt jest o tyle kontrowersyjny, że zakłada nawet wycofanie się takich drużyn jak Bayern Monachium, czy Real Madryt z macierzystych lig.  Zakłada stworzenie osobnej dywizji i grę wyłącznie między sobą. Ponadto to przedstawiciele zarządzający Super Ligą decydowaliby chociażby o prawach telewizyjnych. W ten sposób chcą wyraźnie powiększyć swoje budżety.

Ceferin już zapowiedział w rozmowie dla ESPN, że UEFA będzie walczyć z tym projektem, bo na dłuższą metę może zaszkodzić piłkarskiej społeczności.

Szkodziłoby to futbolowi na całym świecie i na dłuższą metę rozgrywki stałyby się nudne. Dla mnie oglądanie dla odmiany Juventusu z Torino jest ciekawsze np. niż co tydzień z takimi zespołami jak Bayern. W dłuższej perspektywie te kluby będą na pozycji przegranej – zapewnia Ceferin.

Do stworzenia “Super Ligi” jeszcze daleka droga, ale już z różnych przecieków mówi się, że rozgrywki mogłyby ruszyć w 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi