Carabao Cup: United zgnietli Burton, wymęczone zwycięstwo City

W spotkaniach 1/16 finału Carabao Cup rozgrywanych o godzinie 21:00, bez niespodzianek, za to z wieloma bramkami. Dwa trafienia zanotowali Marcus Rashford oraz Leroy Sane. Gole Niemca zapewniły City zwycięstwo nad drużyną Tony’ego Pullisa. Dużo łatwiej wygrana przyszła drużynie Manchesteru United.

Faworyci w piorunującym stylu, bo już w trzeciej minucie rozmontowali defensywę WBA. Sterling celnie dośrodkował do Gundogana (powrót po długiej kontuzji), jego strzał obronił Foster, ale dobitka Leroy’a Sane znalazła się w siatce. Ciekawostka – stałe fragmenty gry dla drużyny Tony’ego Pullisa wykonywał… Grzegorz Krychowiak. Przed upływem dwudziestu minut szansę na gola miał Eliaquim Mangala po rzucie rożnym. Znakomitą okazję wypracował sobie Gabriel Jesus, po okiwaniu McAuley’a. Mimo dużej przewagi, gracze Guardioli nie zdołali powiększyć prowadzenia. Najlepszą szansę miał tuż przed zejściem do szatni Raheem Sterling, ale techniczny strzał spotkał się ze znakomitą paradą Fostera.

Na początku drugiej połowy z boiska musiał zejść Gundogan, po brutalnym wejściu Yacoba. W 62. minucie meczu, gdyby nie Foster przewaga The Citizens byłaby zdecydowanie wyższa. Jednak mało brakowało, a to WBA w pierwszej swojej próbie mogło pokonać Claudio Bravo w 68. minucie. Robson – Kanu zagrał na jeden kontakt z Rondonem, Morrison stanął oko w oko z bramkarzem, ale nie zdołał celnie uderzyć. Chwilę potem stuprocentową szansę zmarnował Sane. Kara przyszła szybko, za sprawą trafienia Yacoba po dobrze bitym rzucie rożnym przez Gibbsa. Co gorsza dla City, gola zdobyć powinien Robson – Kanu po dobrej akcji Phillipsa. 77. minuta przesądziła o wyniku. Najpierw Morrison uderza, ale świetnie interweniuje Bravo, a kontrę technicznie wykończył Sane.

20.09.2017 r., 3. runda Carabao Cup, The Hawthorns, 14 953

WBA – Manchester City (0:1) :

Leroy Sane 3′ i 77′ –  Claudio Yacob 72′

WBA: B. Foster, G. McAuley (62′ Phillips), J. Evans, K. Gibbs, A. Nyom, C. Dawson, J. Morrison, C. Yacob, G. Krychowiak, J. Rodriguez, H. Robson-Kanu

Manchester City: C. Bravo, E. Mangala, Danilo, J. Stones, Y. Touré, F. Delph, İ. Gündoğan, R. Sterling, L. Sané, Bernardo Silva, Gabriel Jesus

Żółte kartki: Yacob – F. Delph, L. Sane, R. Sterling, Danilo

Sędzia: M. Jones

United zgodnie z zapowiedziami Mourinho do rywalizacji z Burton przystąpili w mocnym składzie. Wynik meczu otwarł Marcus Rashford. Anglik nie zwalniając tempa kilka minut później wykorzystał dogranie od Dayley’a Blinda. Pierwsza bramka to wysiłek zespołowy, Lingard tylko dziubnął piłkę , by wystawić ją na strzał. Drugi gol to znakomite uderzenie młodego zawodnika sprzed pola karnego. Nie czekając, aż rywal podniesie się z desek, Czerwone Diabły zadały trzeci cios za sprawą Lingarda, jego próbę nieszczęśliwie próbowali zablokować obrońcy gości, ale tylko bardziej zmylili golkipera.

Po upływie godziny swoją cegiełkę do wysokiego zwycięstwa dołożył Anthony Martial, a asystował mu Rashford. Występem na Old Trafford zasłużył na miano MVP tego meczu. Zaś bohaterem gości został Dyer. Po zamieszaniu w polu karnym spowodowanym uderzeniem w poprzeczkę, zachował zimną krew i umieścił piłkę w siatce, tym samym ratując honor zespołu z Championship.