Carabao Cup: Nottingham i West Ham ze zwycięstwami

W 1/16 finału Carabao Cup Stoke odpadło po rywalizacji ze Stoke City. Strzelaninę na London Stadium urządził sobie West Ham.

Stoke City w 50. minucie przegrywało 3:0. Na gole Osborne’a, Murphy’ego oraz Lolly’ego dla drużyny z Nottingham w 60. minucie odpowiedział Afobe. Wszystko wydawało się pod kontrolą gospodarzy. Problem pojawił się w 78. minucie, gdy czerwoną kartkę w swoim drugim meczu dla Nottingham obejrzał Diogo Goncalves. Na to tylko czekali piłkarze Stoke, którzy za sprawą Saido Berahino strzelili gola kontaktowego już sześć minut później. Aitor Karanka zareagował wprowadzeniem kolejnego obrońcy, Danny’ego Foxa. Nerwowe ostatnie minuty zakończyły się szczęśliwe dla zespołu Nottingham.

Rezerwowy skład West Hamu rozbił 8:0 Macclesfield Town występujące na co dzień w 5. lidze angielskiej. Robert Snodgrass strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty. Ponadto dublet skompletował 20 – letni Gary Diagnama – co ciekawe dwukrotnie asystował mu rok młodszy James Powell. Łukasza Fabiańskiego zastąpił w bramce Adrian.